Як уникнути ДТП. Поради для новачків

Щороку на дороги виїжджають десятки тисяч водіїв-новачків. Однак, часу, щоб уникнути аварії (ДТП), вивчити ПДР може не вистачити. Про те, на що потрібно звернути увагу якщо ви недавно сіли за кермо, ми вам сьогодні й розповімо.

КРОК 1

Правильно вибирайте авто

Перше питання, яке стоїть перед молодим випускником автошколи — це вибір і покупка автомобіля. Не варто в якості першої машини вибирати моделі потужні, так як для їх водіння потрібні хороші навички. І першу-ліпшу машину брати теж не варто. Для початку визначтеся з вимогами до вашого транспортного засобу — почитайте пресу, відгуки в Інтернеті, авто поради. Можете навіть проконсультуватися з цього питання у фахівців.

КРОК 2

Будьте спокійні

Спокій, контроль емоцій — дуже важлива якість водія, яку потрібно в собі виховувати і розвивати. Однак спокій — це не ослаблення реакції і не розслабленість. Вчіться спокійно реагувати коли вам сигналять клаксоном або світлом фар. Недосвідчені водії часто губляться, роблять занадто різкий маневр і допускають серйозну помилку, аж до зіткнення.

КРОК 3

Не будьте самовпевнені

Як не дивно, після перших п\’яти-семи тисяч пробігу шанси потрапити в аварію у молодих водіїв стрімко ростуть. Справа в самовпевненості, яка виникає наче нізвідки. А на ділі вона приносить куди більше шкоди, ніж недосвідченість.

КРОК 4

Пам\’ятайте про культуру руху

Якщо ви сідаєте за кермо, пам\’ятайте про культуру водіння на дорозі. Багато про цей «пунктик» просто забувають. Не звертайте уваги на лихачів. Пам\’ятайте, що катаючись з великою швидкістю і не дотримуючись правил
дорожнього руху, ви піддаєте небезпеці і інших учасників дорожнього
руху, і самого себе.

КРОК 5

Будьте ввічливі

 

І поза автомобілем, і в ньому потрібно пам\’ятати про ввічливість. Існують деякі правила «дорожнього етикету», яких необхідно дотримуватися. Це навіть банальне миготіння аварійкою в якості подяки за те, що вам дали перебудуватися або пропустили.

КРОК 6

Поважайте пішоходів

Кожен сьогоднішній водій колись сам був пішоходом і знає їхню психологію буквально «від першої особи». Вони можуть прекрасно ігнорувати підземні пішохідні переходи, а самі водії «в помсту» — наземні. Культура
наших пішоходів залишає бажати кращого, проте пам\’ятайте, що жоден
навіть найдорожчий автомобіль не коштує людського життя.