Коли перевзути машину на зимову або літню гуму

Для своєї безпеки необхідно вчасно міняти шини на автомобілі в залежності від сезону. Тоді проблем з перевзуванням на літню гуму немає. Зазвичай є певна дата — 15 березня. Саме біля цього числа автовласники ставлять літню гуму. Якщо поставити її трохи раніше або пізніше, то все одно проблем немає. Набагато гірше міняти гуму на зимову. Тут уже правильно не вгадаєш, потрібно дотримуватися деяких рекомендацій. Якщо зробити це раніше, то шини швидше зносяться через сухий асфальт. А якщо пізніше, ніж треба, то є ризик потрапити в кювет через ожеледицю.

Немає особливих певних точних ознак для того, щоб поміняти гуму на зимовий варіант. Але, наприклад, є правило, що міняти гуму потрібно після того, як температура повітря протягом тижня буде нижче 7 градусів. Сенсу
немає в тому, щоб чекати сильних холодів, інакше є ризик потрапити в
чергу шиномонтажу, де і так багато охочих поміняти свою гуму.
Звичайно, якщо є в гаражі зимові колеса, то тоді ситуація не така складна.

Заздалегідь теж не слід міняти гуму. Деякі так роблять ще задовго до початку холодів, обґрунтовуючи це тим, що ціни нижче, черг немає. Але такі водії не праві, адже саме в теплу погоду збільшується знос зимової гуми. Доведеться заради безпеки замінити заздалегідь колеса тим, хто вирушає в довгу поїздку, щоб в разі заморозків бути напоготові.

Якщо
вже так вийшло, що машина все ще на літній гумі, а сніг вже випав, то
краще утриматися від поїздок в шиномонтаж для заміни.
Але ще краще буде, якщо у власника є два комплекти коліс: зимових і літніх, щоб не розбортуватися кожен раз колеса.
 

Читати також: