Як замінити сайлентблоки в авто своїми руками

Підвіска
сучасного автомобіля немислима без наявності сайлентблоків — елементів,
які приймають на себе всі навантаження і забезпечують тривалий термін
роботи ходової частини в цілому.
Сайлентблок гасить енергію, яка виникає в результаті їзди автомобіля по вибоїнах і ямах. Незважаючи на свої крихітні розміри, він має просто величезне значення. Саме тому рекомендується при найменшій необхідності міняти
сайлентблок, щоб уникнути більш дорогого і серйозного ремонту ходової
частини авто.
 
 

А де знаходиться і що собою являє сайлентблок?

Сайлентблок
знаходиться в місцях кріплень важелів, тяг до елементів днища
автомобіля, або між важелями (в залежності від конструкції ходової
частини автомобіля).
Сайлентблок являє собою дві втулки, одна з яких знаходиться в середині іншого і утримується за допомогою гумового шару. Як тільки з цим шаром гуми виникають проблеми, з\’являються сторонні шуми в роботі підвіски. Сайлентблок необхідно міняти.
 
 

Скільки здатний служити сайлентблок?


Однозначно важко відповісти на це питання. Все залежить від способу експлуатації автомобіля, а також від якості самої деталі. В цілому можна назвати середню цифру — це 40-50 тисяч км. Деякі виробники заявляють про те, що сайлентблоки здатні пройти до 100 тисяч кілометрів, але такого дива поки не зустрічалося. Хіба що, автомобіль буде їздити по німецьких автобанах, а не по нашим вітчизняним дорогам.
 

 

Чи можна замінити сайлентблок своїми руками?


Як говориться, — «Якщо чогось дуже сильно захотіти, то це обов\’язково вийде». Тому з упевненістю можна сказати, що заміна сайлентблока цілком здійсненна власними руками, без втручання майстрів СТО. Тільки доведеться обзавестися необхідним інструментом для здійснення процедури ремонту. Зокрема, це знімач сайлентблоків і пристрій для їх запресовування.
 
 

Приклад заміни сайлентблока своїми руками

    1. Необхідно провести огляд ходової частини автомобіля і виявити пошкоджені сайлентблоки. Припустимо, необхідна заміна сайлентблоков передніх важелів.
 
 

    2. Після визначення зіпсованих сайлентблоків, необхідно зняти деталь з автомобіля разом з пошкодженими сайлентблоками.
   
3. За допомогою знімача необхідно видалити старі сайлентблоки і на їх місце впрессувати нові.
   
4. Деталь встановлюється назад на автомобіль і проходить тестування.

Для деяких автомобілів окремо від важелів сайлентблоки не продаються. Чи означає це, що доведеться витрачається на нові важелі тільки для того, щоб встановити нові сайлентблоки? Зовсім не обов\’язково. Якщо у вас є зайвий час, можна зняти старі сайлентблоки і за їх зразком придбати аналог від іншої моделі.