Як обманюють наших туристів в Європі » Корисні поради на кожен день - Даю Совет!
карта сайта Корисні поради на кожен день
» » Як обманюють наших туристів в Європі

Як обманюють наших туристів в Європі

Скрізь знайдуться люди, які не найчеснішими шляхами заробляють собі на життя. Однак крім крадіжки «порівняно чесних способів відбирання коштів» у приїжджих, котрі очікують наших співвітчизників в подорож, залишається чимало. Ось лише деякі з них.

Плата за обслуговування в ресторанах

Швидко Гроші UA [CPL, API] UA

Плата за обслуговування в ресторанах
В Італії, та й взагалі в Європі, в кафе і ресторанах прийняті не чайові, а плата за обслуговування. Зазвичай вона фіксована (1,5-2 євро з людини), іноді - в процентах (10 або 15). І тільки в Венеції ми зіткнулися з одночасно двома платами: за обслуговування (5 євро - столик) + обов'язкові чайові (10 відсотків). Разом ми заплатили майже 9 євро за право поїсти лазанью і випити кави, які, до речі, коштували менше, ніж горезвісний збір.

Як не попастися?

Загальне правило просте: якщо столик без скатертини (якою б клейончатою, брудною і пропаленою вона не була) - плати за обслуговування немає. Якщо скатертина є (навіть клейонка) - з вас щось візьмуть, але скільки, завжди можна уточнити на вході. Крім того, не забувайте питати, чи візьмуть з вас гроші за хліб, який стоїть на столі, або, наприклад, посипання сиром, який принесли до пасти.


Квитки в громадському транспорті

Швидко Гроші UA [CPL, API] UA

У багатьох європейських країнах на вході в громадський транспорт немає турнікетів. Наприклад, в Берліні ви спокійно можете увійти без квитка у вагон, але там вас, цілком можливо, зустріне суворий контролер. Від нього ви і дізнаєтеся, що на кожній станції є пара-трійка жовтих коробочок, в які потрібно було вставити квиток для постановки дати і часу перед тим, як сідати в поїзд.
У Відні та Будапешті компостери або валідатори стоять на вході, так що не помітити їх важко. А ось у Венеції апарати, до яких потрібно перед входом покласти квиток на вапоретто, взагалі винесені за межі плавучої станції.
Саме там, в місті гондол і каналів, я вперше потрапила на штраф. Потім спеціально сфотографувала місце, де мав висіти валідатор на зупинці, де з нас взяли 52 євро за дійсний, але не пробитий квиток - апарат був вирваний з коренем. Але ви повинні пам'ятати, що якщо валідатора немає - це не означає, що вам пробачать непробитий квиток.

Як не попастися?

Швидко Гроші UA [CPL, API] UA

Шукати очима валідатор в будь-якому транспорті і пам'ятати, що його може не бути всередині. Наприклад, в Берліні прокомпостувати квиток можна тільки на платформі. А на вапоретто в Венеції - до входу на плавучу станцію. Якщо ви вже опинилися в такій ситуації, сміливо робіть вигляд, що не знаєте англійської мови. У більшості випадків ніхто не стане шукати перекладача, щоб взяти штраф з туриста, який квиток все-таки купив.


Апарати із продажу квитків не дають здачі

В європейських автобусах і трамваях, на відміну від метро, ​​квиток найчастіше можна купити всередині прямо на ходу. Для цього встановлено спеціальні апарати, що пробивають чеки на одну поїздку. На жаль, більшість з них не дають здачі, про що туристи часто не здогадуються. І замість того, щоб заплатити 1 євро 10 центів за квиток, вставляють монетку в 2 євро, а потім марно чекають свої копієчки, які практично зрівнялася з вартістю проїзду.

Як не попастися?

Купувати квитки заздалегідь (вони продаються в тютюнових крамницях або кіосках газет і журналів) або готувати дрібні монетки так, щоб дати апарату без здачі, скільки б не коштував квиток


Квитки на поїзд

Ще одна причина непередбачених витрат туристів - штраф за непрокомпостірованний квиток на поїзд або покупка нових квитків в разі запізнення. Ми звикли, що у нас на конкретний поїзд купується конкретний квиток і його, відповідно, не потрібно компостувати. В Європі ж квитки на регіональні поїзди (тобто, по суті, аналоги наших приміських електричок, наприклад з Верони до Венеції або з Коста-Брава в Барселону) зазвичай універсальні і дійсні кілька місяців після покупки.
Тому навіть якщо ви купили в апараті квиток на конкретний поїзд, але при цьому в ньому не вказані ні дата відправлення, ні місце посадки, значить він, швидше за все, дійсний на кілька місяців вперед. Зате його обов'язково потрібно компостувати перед посадкою в поїзд - в самому складі автоматів, що ставлять дату і час поїздки на квиток, ви вже не знайдете, а контролер в цьому випадку має повне право взяти з вас штраф.

Як не попастися?

Завжди уважно дивіться, чи є на вашому квитку чіткий час відправлення і місце в вагоні. Якщо немає - цей квиток універсальний, він діє на всі поїзди відповідної категорії; так що якщо ви спізнилися, можете сміливо заходити в наступний, тільки не забудьте його прокомпостувати на станції. А ось якщо час або місце посадки в квитку вказано, значить ви можете поїхати тільки цим конкретним поїздом, але компостувати квиток не потрібно.


Такс-фрі

Одна з неприємних фінансових пасток чекає покупців в аеропорту.Ми вже встигли звикнути, що за всі свої покупки на виїзді з країни отримаємо повернення податку, якщо, звичайно, оформлять відповідний чек на касі. Зазвичай так і відбувається: ви ставите печатку на митниці, йдете в касу, і на покупки в дьюті-фрі у вас з'являється додаткова сума готівкою. Але деякі аеропорти практикують інший формат: після постановки штампа вам повідомляють, що повернення в повній мірі виконується тільки на банківську карту, а якщо ви не довіряєте фірмі і хочете отримати свої готівкові вже зараз, то йдіть в офіс обміну валюти.
У євро вам там видати повернення податку не можуть, зате із задоволенням заплатять в инших купюрах, після того як проведуть конвертацію за своїм курсом і ще комісію візьмуть.

Як не попастися?

Заповнюйте заздалегідь в квитанції розділ для повернення на кредитну карту, але не ставте галочку про те, що хочете отримати податок саме так. Тоді в аеропорту ви зможете швидко вирішити, як буде вигідніше отримати гроші: на місці або через 5 днів в електронному вигляді. І ніяких нервів на вильоті - ви просто ставите галочку у відповідному полі та розписуєтесь.


Вуличні петиції

У багатьох європейських країнах, наприклад, у тій же Італії і Франції, до туристів підходять на вулиці з пропозицією підписати якусь петицію. Цілі збирачі підписів зазвичай переслідують благі, наприклад захист навколишнього середовища або підвищення якості освіти. Ось тільки після того, як ви підтримаєте нібито місцевих «зелених», з вас можуть попросити символічне пожертвування в пару євро, а якщо відмовитеся - закотять істерику, що через це доведеться переробляти весь підписний лист.
Насправді ці люди - зовсім не політичні активісти, а звичайні шахраї, які таким чином виманюють гроші у довірливих туристів.

Як не попастися?

Чемно повідомляйте, що ви не знаєте місцевої мови і не можете підписувати документ, не розуміючи, про що в ньому йдеться насправді.


Реклама от Google / Ads by Google
Відкрити Як обманюють наших туристів в Європі
2-08-2016
Кулькість читачів: 1705