Як відіпрати плями від чорниці

Хто їв чорницю, той знає, що після неї губи і пальці стають темними. З шкіри чорничний колір з часом сходить, а ось як бути з одягом? Якщо на одяг потрапив сік стиглої ягоди, як його можна відіпрати?
 

 

Властивості чорниці

Чорниця має сильні фарбуючі властивості, тому її іноді застосовують як натуральний барвник. Шовк вона робить яскраво фіолетовим, льон синім, а білій шерсті надає світло-фіолетового відтінку. Фарбування відбувається за рахунок антоціанів — пігментних речовин, що входять до складу ягід.

Але не завжди фарбування одягу соком чорниці відбувається навмисне. У більшості випадків сік ягоди потрапляє на тканину випадково і викликає бажання його відіпрати. Це не означає, що від чорниці треба відмовитися. Ягода дуже корисна, оскільки містить клітковину, вітаміни, антиоксиданти, марганець і інші мікроелементи. Необхідно просто навчитися виводити плями з одягу.

Обробка окропом

Цей метод працює тільки зі свіжими плямами. Як тільки ви помітили, що на одязі з\’явився темний чорничний сік, приступайте до його виведенню. Необхідно закип\’ятити воду, натягнути тканину з чорничною плямою і вилити на неї окріп. Одному цю процедуру виконувати незручно і небезпечно, тому треба запросити помічника. Одна людина має натягнути тканину, а інша лити окріп тонкою цівкою.

Кажуть, що від чорниці не залишається і сліду. Таким же способом видаляють будь-які фруктові і винні плями на одязі. Метод з окропом застосовувати не можна до кольорових речей, які сильно линяють.

Оцет і лимонний сік

Кислота може виступити в ролі розчинника для чорничного соку. Використовують продукти, які є на кухні будь-якої господині. Змочіть губку в оцті або лимонному соку і протріть утворину пляму. Можна намочити пляму оцтом і залишити на 15-20 хвилин, потім випрати одяг і прополоскати. Ще краще натерти забруднену тканину половинкою лимона, щоб сік краще вбрався і швидше подіяв.

Щоб вивести сліди чорниці з одягу, застосовують прання з оцтом. Для цього треба взяти:

  •     1 велику ложку прального порошку;
  •     1 велику ложку оцту;
  •     1 літр холодної води.

Всі компоненти змішують, в розчині замочують забруднений чорницею одяг. Вона повинна мокнути близько години. Потім пляму відтирають, одяг прополіскують.

Кисле молоко

 

 

Подібно кислоті на чорницю діє скисле молоко. Можна використовувати знежирений кефір, кисле молоко або сироватку. Намочіть пляму однією з перерахованих рідин і залиште відмокати мінімум на півгодини. Після цього прополощіть одяг і виперіть.

Нашатирний спирт і сіль

Старі сліди від чорниці можна відіпрати з допомогою нашатирного спирту і солі. Для цього пляму змочують у холодній воді, роблять суміш з розчину аміаку і солі і злегка втирають її в тканину. Суміш повинна діяти 20-30 хвилин. Її можна використовувати для будь-якого типу тканини, оскільки аміак і сіль не завдають волокнам шкоди і не змивають малюнок. Зникають лише сліди чорниці. Після обробки тканини одяг обов\’язково треба випрати.

Застосування спеціальних засобів

Якщо ви не хочете використовувати народні засоби, то треба купити засіб для виведення плям і вивести чорницю з його допомогою. Перераховувати всі засоби для виведення плям не має сенсу, оскільки вони продаються в великому асортименті, відрізняються за обсягом, ціною, ефективності. Білу бавовняну тканину можна відбілити звичайної білизною або засобом, який містить хлор. Є засоби для виведення плям Фрау Шмідт, Ваніш, Амвей і інші.

Вибираючи засіб для виведення плям, звертайте увагу для яких типів тканини він призначений і які види плям виводить. Якщо ви вирішили застосовувати якийсь професійний засіб, то перед цим не використовуйте домашні продукти, оскільки речовини можуть нейтралізувати дію один одного. Зазвичай після невеликих зусиль чорничні плями відпираються.