Як прати шерстяну ковдру в домашніх умовах

Ковдра належить до тих речей, якими більшість людей користуються щодня. По мірі використання вона забруднюються, накопичуючи в собі пил, людський піт та інші виділення зі шкіри людини і домашніх тварин. Тому інформація про те, як прати ковдру з овечої вовни необхідна кожній господині.
 

Яку ковдру можна випрати

Не всі ковдри, виготовлені з вовни овець, виглядають однаково. Виробники випускають масу різних постільних речей, зроблених за різними технологіями. Способи обробки волокон і методи виготовлення вовняних полотен впливають на їх здатність піддаватися пранню.

Ковдри з овечої вовни діляться на кілька видів:

 •     Стьобані. У ковдрах цього типу вовняне полотно накривається тканиною з обох сторін і простьобуєтся по всій площі. Завдяки цьому шерсть практично не звалюється і не збивається в купу. Більшість виробників такого типу виробів дає дозвіл на ручне і машинне прання.
 •     Цільновиткане. Такі ковдри представляють собою єдине тонке і міцне вовняне полотно. В основному їх рекомендують піддавати хімічній чистці, але іноді дозволяється і ручне прання.
 •     Хутряні. З одного або з обох сторін на тканину наносяться вовняні волокна за допомогою спеціальної технології. Виріб виглядає дуже пухнастим і об\’ємним. Такі ковдри пранню не підлягають, їх можна чистити тільки сухим способом.

При покупці даних постільних речей зверніть увагу на етикетку з рекомендаціями виробника про те, як прати вовняну ковдру. На ній ви побачите значки, що дозволяють або забороняють прання.

Вибираємо засіб для прання

Якщо в інструкції ви знайшли значок, що дозволяє ручне прання або в пральній машині, вам потрібно підібрати миючий засіб, що підходить для цієї процедури. Випрати даний виріб можна за допомогою:

 •     господарського мила;
 •     спеціального порошку для прання речей, що мають в своєму складі шерсть;
 •     рідкого миючого засобу для вовняних виробів;
 •     універсального прального порошку без вмісту хлору і відбілювачів.

У разі заборони прання, ковдру можна почистити вручну із застосуванням спеціальних речовин для сухого чищення виробів.

Перемо вручну

 

 

Перед початком прання вам доведеться врахувати, що намокла ковдра буде дуже важкою і підняти її, можливо, буде непросто. До того ж, вона відноситься до об\’ємним речей, тому місце для її сушіння повинне бути просторим.

 •     Прати речі такого розміру потрібно у ванній із застосуванням великої кількості води для замочування і полоскання, так як шерсть добре вбирає воду.
 •     Розчиніть в прохолодній воді (не більше 30 градусів) миючий засіб і акуратно замочіть в ньому виріб на хвилин 10-15.
 •     Вовняні речі забороняється терти в місцях забруднень, вони легко деформуються і не відновлюють колишню форму.
 •     Прополощіть виріб великою кількістю проточної води. Повторіть процес полоскання кілька разів.
 •     Віджимати і викручувати такі речі не можна, тому розкладіть мокре полотно на великій поверхні або обережно розвісьте.
 •     У процесі сушіння перевертайте виріб кілька разів і струшуйте.

Особливості автоматичного прання

Переконайтеся, що машинне прання дозволене виробником і після цього приступайте до процесу. Виконайте наступні рекомендації, які показують, як випрати вовняний виріб в пральній машині:

 •     виберіть такий режим в пральній машині, на якому перуть вироби з вмістом вовни;
 •     регулятор температури поставте на 30 градусів;
 •     якщо віджимання забаронене виробником, вимкніть режим віджиму;
 •     після прання витягніть ковдру з машинки, акуратно розправте і повісьте сохнути.

Чищення сухим способом

Речі, на яких виробник не вказав значки з рекомендацією ручного або машинного прання, можна почистити сухим способом. Для цього існує спеціально розроблений засіб на основі ланоліну. Речовину розведіть у воді так, як написано в інструкції. Після утворення піни, обережно нанесіть її на виріб і протріть легкими рухами. Засіб не тільки видаляє забруднення, а й усуває неприємні запахи.

Прати ковдру занадто часто немає необхідності. Досить виконувати цей процес приблизно раз на півроку, якщо на ній немає сильних забруднень. Також дотримуйтесь рекомендацій по догляду за виробами з вовни, це істотно продовжить термін їх служби і збереже гарний зовнішній вигляд.