Як відбілити білий комір на чорній сукні

Чорна строга сукню дуже давно стало улюбленою річчю багатьох модниць. А недавні колекції іменитих дизайнерів дали їй нове життя, додавши білі коміри і манжети, які досить важко піддаються пранню. Тому в цій статті ми поговоримо про те, як відбілити білий комір у сукні чорного кольору.

Механізм

Прання комбінованих речей відрізняється від звичайного, так як є ймовірність або зафарбувати білі ділянки виробу, або відбілити кольорову тканину, тому до прання таких речей треба приступати з обережністю. Ось деякі запобіжні заходи:

    1. Якщо є можливість відкріпити білі частини одягу від кольорових, найкраще це зробити і прати окремо.

   
    2. Не можна прати такого роду предмети гардероба в пральній машинці.
   
    3. При пранні не можна використовувати білизну та інші варіанти відбілювачів, їх можна наносити на окремі ділянки білої тканини, якщо є можливість прати їх окремо.
 

 

Виходячи з усього сказаного можна зробити висновок, що прати частини подібного роду суконь потрібно окремо одину від одної, і в цьому вам можуть допомогти кілька варіантів. Поговоримо про кожен окремо.

Спільне прання

Для того щоб не зіпсувати зовнішній вигляд виробу, рекомендується прати окремо кожну з його частин. Однак, якщо ви не хочете витрачати багато часу на відшивання його елементів, тоді можете скористатися цим способом:

 1.     Для початку виперіть річ вручну при температурі не більше 30 градусів з використанням порошку без відбілювача.
 2.     Дочекайтеся поки річ висохне.
 3.     Після цього приступайте до відбілювання коміра і манжетів, якщо вони є.
 4.     Розкладіть сукню на рівній поверхні.
 5.     Налийте в кухлик води.
 6.     Намочіть комір і інші необхідні частини.
 7.     Нанесіть засіб, який ви вибрали для відбілювання.
 8.     Дочекайтеся поки він подіє.
 9.     Після чого прополощіть кожну білу деталь в кухлику з чистою водою.

Цей спосіб допоможе не тільки випрати улюблений виріб, але і зробити його комір білосніжним!

    Порада: нанесіть відбілюючий засіб акуратно, щоб він не залишив слідів на чорному полотні сукні.

Роздільне прання

Цей спосіб складніший і зажадає від вас певної майстерності і наявності швейної машинки. Щоб не турбуватися про те, що чорна сукня може полиняти на білий комір, або відбілювач залишить сліди на основному полотні — розберіть її по частинах. Тобто відпоріть від сукні комір, а також, якщо є, манжети. У цьому випадку кожну деталь можна прати окремо. Але пам\’ятайте, потім вам буде необхідно зшити частини назад одину з одної.

Як відбілити

Якщо з питанням про те, як необхідно прати сукню ми розібралися, то тепер з\’явилося наступне: як відіпрати? Справа в тому, що комір — це частина, яка найбільше забруднюється. Шия, як і будь-яка інша частина нашого тіла, потіє, і піт швидко просочує білі тканини. Але не варто переживати, плями і жовтизну легко вивести, розповімо про це докладніше!

Перекис водню

Якщо плями на комірі свіжі, тоді вас може врятувати аптечний засіб — перекис водню. Вона легко і швидко впорається з забрудненнями. Для цього необхідно:

 1.     Намочити в розчині ватний диск.
 2.     Протерти місця забруднення.
 3.     Після чого випрати виріб одним із зазначених вище способом.

Головне пам\’ятайте, цей метод підійде тільки в тому випадку, якщо пляма або забруднення з\’явилося зовсім недавно. У будь-якому іншому разі, перекис не допоможе вам відбілити комір.

Рідина для миття посуду

Також може бути відмінним засобом для позбавлення від жовтизни на комірі. Але для того щоб засіб для миття посуду був більш ефективним, необхідно одну його ложку змішати з трьома ложками перекису і двома соди, після чого:

 1.     Перемішати суміш.
 2.     Нанести засіб на забруднену ділянку білого коміра.
 3.     Почекати протягом п\’яти хвилин.
 4.     Випрати виріб.

Після цього плями повинні зникнути.

    Порада: перш ніж використовувати будь-який з описаних способів, перевірте його на непомітній ділянці виробу, щоб уникнути псування зовнішнього вигляду сукні або її частин.

Аспірин

Цей лікарський препарат не тільки допомагає позбутися головного болю і температури, але ще і відмінно справляється з брудом на білих речах, в тому числі і комірах. Щоб його використовувати, необхідно:

 1.     Дві таблетки аспірину розчинити в ста мілілітрах теплої води.
 2.     Промокнути в розчині ватний тампон.
 3.     Протерти забруднені місця, більшу увага приділивши найбруднішим ділянкам і краям виробу.
 4.     Після чого випрати.

Таким чином без зайвих витрат ви зможете повернути речам необхідну білизну і сяйво.

Спирт

Його необхідно використовувати разом з нашатирним. Даним методом користувалися ще наші бабусі, коли вибілювали комірці дочкам в школу. Для того щоб наслідувати їхній приклад, необхідно:

 1.     Змішати обидва інгредієнти в рівних частинах.
 2.     Нанести на ватний диск.
 3.     Протерти комірець.
 4.     Повторювати до тих пір, поки він не стане білим.
 5.     Після чого випрати річ.

Будьте акуратні і надягайте рукавички при використанні даних методів, щоб не висушити шкіру рук. А також рекомендується відкривати вікна, так як нашатирний спирт має досить різкий запах.

Сіль

Цей спосіб підійде для шовкових тканин. Для цього необхідно всього лише розмішати кухонну сіль у склянці води і нанести на тканину. Отримана рідина не тільки відбілить пожовклий комір, але і зробить його більш блискучим.

Ось такими простими і народними методами можна легко відбілити пожовклий комір і манжети чорної сукні. Але якщо ви довіряєте більше сучасним способам, тоді вам підійде і звичайний відбілювач або Ваніш для білого.