Як легко позбутися накипу в чайнику

На жаль, стан води, що тече по водопровідних трубах в квартири житлових будинків, залишає бажати кращого. У воді містяться домішки заліза і з\’єднання кальцію і магнію, що робить її жорсткою. Це в свою чергу призводить до утворення накипу на посуді. Особливо страждають чайники, адже в них відбувається постійний нагрів води, а при високих температурах накип утворюється швидше. Як же можна відмити внутрішні стінки чайника від соляних відкладень? Спробуйте почистити його содою.

Просте чищення

 
Чайники з нержавіючої сталі, а також алюмінієві, емальовані і керамічні можна почистити за допомогою соди. Робиться це в такий спосіб:
— налийте повний чайник води;
— засипте в нього 1-2 великих ложки соди, в залежності від обсягу;
— поставте на вогонь і доведіть до кипіння;
— на повільному вогні він повинен покипіти мінімум 30 хвилин, після цього треба вилити воду і очистити внутрішню поверхню від накипу.
Для більшого ефекту чайник повинен відстоятися з содовим розчином до повного охолодження. Після цього його легше буде очистити. Залишки соди можна прибрати, сполоснувши чайник чистою водою або прокип\’ятивши в ньому воду вдруге.
Нержавійку можна очистити, потерши жорсткою металевої щіткою, а ось алюмінієва і емальований посуд вимагає більш дбайливого поводження.
Содою можна почистити чайник не тільки зсередини, але і зовні. Насипте трохи соди на вологу губку і потріть забруднені боки. Сода має людські легені абразивними властивостями, тому не заподіє посуду шкоди.

Запущений випадок

Якщо випадок запущений, то однієї содою не обійтися. Чайник можна очистити, включивши в свій арсенал оцет і лимонну кислоту. Перший раз треба прокип\’ятити воду разом з содою, як описано в попередньому розділі. Вдруге замість соди додаємо в воду лимонну кислоту (1-2 маленькі ложки) і кип\’ятимо півгодини. І в третій раз кип\’ятимо воду з оцтом, якого треба взяти півсклянки.

Така чистка зробить накип пухкої, після чого посуд можна буде легко очистити. У деяких випадках накип відпадає сама пластами і залишається тільки викинути її в сміттєвий ящик.

Якщо ви любите пробувати все незвичайне, то можете почистити ємність для кип\’ятіння води за допомогою огіркового розсолу. Залийте розсіл і прокип\’ятіть 1-2 години. Замість розсолу застосовують також сироватку або кисле молоко. Зустрічається чистка яблучної шкіркою. Шкірку зчищають з кислих яблук, заливають водою і варять в чайнику близько години.

Електрочайник

З емальованим посудом і нержавейкой все зрозуміло, але як бути з електрочайником, як прибрати накип з його стінок і спіралі? Тут треба діяти за допомогою лимонної кислоти.
У чайник наливають воду і розчиняють в ній кислоту з розрахунку: на 1 літр води 2 маленькі ложечки лимонної кислоти. Далі просто включають прилад і чекають, коли він закипить. Цим способом можна прекрасно очистити будь електрочайник. А ось зверху можете потерти його содою.

Як запобігти утворенню накипу

Застарілі відкладення, які утворили товстий шар, почистити дуже складно. Значно легше запобігти їх освіту. Для цього:
— використовуйте фільтровану воду;
— не тримайте в чайнику воду постійно, виливайте, якщо вона залишилася після чаювання;
— кожен день необхідно ополоснути посуд і протерти;
— раз в 3-4 тижні проводите чистку содою.
Якщо ви боїтеся, що чистка домашніми засобами заподіє шкоду електроприладам, то використовуйте спеціальні засоби від накипу, прикладом яких є Оптима Плюс і Антинакипин.
Небезпека накипу полягає в тому, що вона перешкоджає швидкому нагріванню води, так як має низьку теплопровідність. В результаті ви витрачаєте більше електрики або газу на нагрів. Друга небезпека полягає в тому, що накип може стати причиною перегорання нагрівального елементу. І, звичайно ж, тверді відкладення псують смак води, тому від них треба обов\’язково позбавлятися.