Як чистити різні види вертикальних жалюзі

Витончені вертикальні жалюзі представляють собою сучасну конструкцію, що дозволяє повною мірою замінити традиційні штори. Наявність їх в будинку ставить перед господарями питання, як чистити
жалюзі від пилу, побутових забруднень і міського смогу, що проникає в
приміщення.

Хоча
ми звикли до того, що вертикальні ламелі роблять з тканини, а
горизонтальні з пластику, дерева та металу, стереотипи постійно
порушуються.
Частенько зустрічаються пластикові, дерев\’яні та алюмінієві планки, підвішені вертикально. Пластик люблять використовувати в офісах, а метал і дерево дозволяють втілити найсміливіші дизайнерські рішення в вашому домі.
 

 

Кілька загальних порад

Залежно від матеріалу завіс змінюється спосіб їх чищення і правила
догляду за ними, але є і загальні правила, що дозволяють підтримувати в
домашніх умовах чистоту і порядок.

1. Будь-які жалюзі — вертикальні і горизонтальні — можна обробляти антистатичними засобами. Після такої обробки пил буде осідати на поверхні в значно меншій кількості.
 
 
2. Ламелі можна пилососити, використовуючи спеціальні насадки. Чим частіше ви будете це робити, тим довше прослужать завіси, не потребуючи професійного чищення.
 

3. Щоб позбутися від пилу на гладкій поверхні, ламелі протирають м\’якою ганчіркою. Для тканого матеріалу найкраще підійде ворсиста щітка.

Будь-які жалюзі не можна довго розмочувати в гарячій воді, а деякі види взагалі небажано мочити. Якщо ви вирішили почистити пластинки мокрою ганчіркою, то не забудьте витерти їх насухо, це особливо важливо для дерева.
 
 

Дуже брудні жалюзі

При сильному забрудненні простіше й ефективніше всього чистити в домашніх умовах вертикальні жалюзі пароочищувачем. Це можна робити, не знімаючи їх з вікон і не застосовуючи миючих засобів. Сильний струмінь пари збиває весь бруд, і вам залишається тільки стерти темну воду.

Якщо у вас немає пароочисника, чистити ламелі треба, звертаючи увагу на те, з чого вони зроблені.

1. Пластикові
та металеві вертикальні планки протирають ганчіркою, змоченою в
мильному розчині, і додаючи трохи оцту для пом\’якшення води.
Потім змивають розчин чистою водою і протирають насухо.
 
 

2. Дерев\’яні ламелі полірують, аналогічно тому, як полірують меблі або горизонтальні жалюзі з дерева.

Щоб чистити швидше, можна придбати спеціальну потрійну щітку. Вона дозволяє чистити одночасно дві ламелі з двох сторін.
 
 
Жалюзі з тканини
 

Складніше за все відповісти на питання, як почистити жалюзі з тканини. Коли пил покриває рельєфну поверхню тканини, позбутися її непросто.

    У деяких випадках вертикальні тканинні жалюзі знімають і миють у ванній. Щоб не постраждало просочення, терти щіткою і згинати ламелі можна. Їх замочують у теплій мильній воді, а потім за допомогою душа напором води змивають весь бруд. Не будемо зараз розповідати, як прати ламелі в машинці, але при необхідності можна вдатися і до цього методу.

Не варто забувати про хімчистки. Тим, у кого немає можливості або бажання почистити вертикальні жалюзі вдома, радимо звернутися до професіоналів. Спеціалізовані компанії миють всі види жалюзі, не порушуючи структури матеріалу. Вони можуть почистити також горизонтальні і рулонні моделі, якщо ви виявите бажання. Частка відбувається за допомогою ультразвуку, так що ніякого контакту з
водою не буде, та й знімати ламелі при такому методі немає
необхідності.

Щоб рідше стикатися з проблемою очистки, рекомендуємо правильно вибирати місце розташування вертикальних жалюзі з тканини. Вішати їх на кухні, особливо якщо у вас погана витяжка, не варто. Найкраще місце для них — офіс, діловий кабінет, вітальна кімната. Там вони зможуть прикрасити інтер\’єр і прослужать значно довше, зберігаючи свій вигляд.
 
Жалюзи в Алматы доречні в звичному класичному інтер\’єрі, де вони непогано поєднуватися зі звичайними шторами. До того ж вони функціональні і практичні, з їх допомогою можна легко змінити кількість сонячного світла, що надходить в кімнату.