Як очистити диван від котячої сечі і вивести запах

Коти і кішки, особливо нестерилізовані, часто залишають на предметах домашньої обстановки смердючі мітки. Як вивести запах котячої сечі з дивана і м\’яких меблів, щоб не залишилося ні найменших слідів? Практика показує, що якщо залишиться хоча б мінімальні запахові сліди,
тварина з великою ймовірністю повторить небажані дії і знову позначить
те ж місце.

Перше, що вам слід зробити — розібратися в причинах такої поведінки вихованця. Коту може не подобатися його лоток, новий диван, поява в будинку суперника або брак уваги до його персони. Якщо тварина не племінна, краще каструвати котів і кішок у віці 9-12 місяців. Це не тільки вбереже ваш диван і килими від слідів котячої сечі, але і
помітно продовжить життя вихованцеві: гормональні бурі їм тільки
шкодять.

 
Чи можна видалити запах сечі з дивана назавжди?
 {PAGEBREAK}


Якщо
ваш кіт вже облюбував оббивку дивана в якості місця для міток,
доведеться потрудитися, щоб відвадити тварину і назавжди видалити запах
котячої сечі.
Для цього існує кілька методів. Деякі здатні впоратися тільки зі свіжими слідами, інші допоможуть почистити диван і від застарілих слідів. Зі свіжими плямами на оббивці дивана боротися завжди легше.

Відразу слід нагадати про марність всіляких ароматичних засобів: дезодорантів, запашних масел, трав, меленої кави. Всі ці засоби не можуть очистити меблі від слідів котячої сечі, і всього лише тимчасово маскують запах.

Не
варто користуватися і хлоровмістними речовинами: хлор підсилює запах
котячої сечі, до того ж хлорка може завдати непоправної шкоди кольоровим
тканинам. Х
лорні випаровування шкідливі для живих істот: і для людей, і для тварин.

Але ефективні засоби існують. Щоб з\’ясувати, що це за речовини, потрібно зрозуміти витоки стійкості неприємного запаху.

 
Чому запах такий стійкий
 

Основні компоненти плям від сечі:

    розчинна у воді сечовина;
   
— урохром, що залишає плями характерного кольору;
   
— сечова кислота, що утворює нерозчинні у воді кристали.

Саме ці кристали і залишаються на позначеному твариною місці, зберігаючи запах. Як тільки підвищується температура і рівень вологості — кристали стають джерелом нової порції смороду.

Очистити диван від запаху сечі не вдасться, якщо не видалити залишки сечової кислоти.
{PAGEBREAK}
Розчиняється кислота в лужних розчинах і гліцерині, трохи гірше — в спирті. Для видалення можна застосовувати сильні окислювачі:

    розчин перманганату калію;
    
розчин йоду (20 крапель на 1 л води);
    
водний розчин оцтової або лимонної кислоти;
    
перекис водню;
    
горілка або розведений спирт;
    
розчин соди;
    
господарське та гліцеринове мило.

Милом, горілкою і содовим розчином можна досить успішно впоратися зі свіжими забрудненнями. Розчин марганцівки і йоду не рекомендується застосовувати для світлих матеріалів. Втім, плями від йоду легко видаляються при нагріванні поверхні: йод дуже леткий. Досить гарненько нагріти пляму гарячим повітрям з фена, і воно на очах зникне.

Надійний і простий спосіб видалити запах підручними засобами

Вам знадобиться:

    пачка паперових рушників або рулончик туалетного паперу;
    
суміш столового оцту з водою у співвідношенні 1: 4;
    
харчова сода;
    
розчин перекису водню 3% (можна купити в аптеці);
    
10 мл рідини для миття посуду;
    
побутової пульверизатор;
    
шприц з голкою;
    
пилосос.

Забруднений диван спочатку потрібно почистити, максимально видаливши з поверхні сліди забруднень. Плями на оббивці дивана протріть розчином оцту. Залишки розчину оцту необхідно максимально видалити, для цього вам і знадобляться паперові рушники або туалетний папір. Коли поверхня підсохне, посипте диван в найзабрудненіших місцях порошком соди. Якщо сеча проникла углиб, доведеться зробити содовий розчин і ввести його шприцом в товщу дивана.

    Налийте в пульверизатор перекис водню, розведену навпіл водою, додайте туди рідину для миття посуду і добре збовтайте. Потім потрібно нанести суміш на посипані содою ділянки. Якщо ви вводили содовий розчин шприцом всередину — повторіть процедуру з розчином перекису.

Незабаром ви відчуєте сильний запах амонію — це нормально. Кристали
сечової кислоти вступають в реакцію з содою і перекисом, розкладаючись
на нешкідливий вуглекислий газ і аміачне летюче з\’єднання.
Після закінчення реакції вам потрібно буде тільки просушити вологе місце і гарненько його пропилососити.

 

Таким способом можна очистити диван навіть від старих плям котячої сечі,  що в\’їлися  в оббивку
 
Спеціальні засоби
 {PAGEBREAK}


Промисловість випускає досить великий асортимент засобів для видалення органічних забруднень з різних поверхонь. Основні діючі компоненти цих речовин — ензими, або ферменти, які розкладають пахучі органічні залишки без сліду.

Для успішного застосування необхідно в точності виконувати рекомендації на упаковці засобу. Зазвичай дія ферментних складів вимагає часу, іноді може знадобитися і не одна доба.

Ензими працюють у вологому середовищі при доступі кисню, тому вам доведеться стежити за підтримкою необхідного режиму. Зате результат, як правило, дуже хороший: видаляються не тільки запахи, але і плями будь-якої органіки.

Виробляють такі засоби як компанії, що випускають ветеринарні препарати, так і виробники побутової хімії. Відповідно, придбати засіб для видалення запаху можна і в зоомагазині, і у відділі побутової хімії.