Як швидко і ефективно відіпрати йод з будь-якої поверхні

Плямочка від йоду — це не вирок для улюбленої речі. Забруднений одяг можна відіпрати без особливих зусиль, важливо тільки
знати, за допомогою чого і як очистити тканину в домашніх умовах.
 
 

Видалення плям з допомогою натуральних речовин

Хто-хто, а наші бабусі точно знали, як відіпрати йод без «хімії». Тому, якщо ви зіткнулися з такою проблемою, досить озброїтися молоком! Для цього забруднений одяг поміщають в посудину з молоком на 20 хвилин. Після закінчення часу забруднене місце додатково запрасувати з господарським милом.

Не менш ефективний спосіб виведення плям з одягу — використання картопляного крохмалю або сирої картоплі. Місце з плямою присипають крохмалем, злегка змочують водою і залишають на 12 годин. Якщо під рукою крохмалю немає, його можна замінити сирою картоплею. Для більшого ефекту одяг протирають з обох сторін половиною картопляної бульби.

    Не турбуйтеся, якщо оброблена картоплею тканину посиніє — це нормальна реакція. Все зникне після того, як річ буде випрана повторно.

При виведенні забруднень використовують і лимонний сік. Забруднене місце змочують соком або розчином води з лимонною кислотою, залишають на деякий час і промивають холодною водою.

Хімічні засоби в боротьбі з плямами від йоду

Відіпрати одяг, диван або забруднений килим можна, вдавшись до хімічних речовин. У такому випадку найчастіше використовують:
{PAGEBREAK}
    
ацетон;
    
нашатирний спирт;
    
Vanish.

Ацетон не рекомендують використовувати для очищення кольорових тканин. Засіб для зняття лаку може знебарвити місце забруднення і річ буде остаточно зіпсована. Для
самого очищення за допомогою ватного диска або м\’якої тканини слід
нанести розчин на місце забруднення і легкими рухами, не втираючи,
очистити поверхню.
Таку процедуру необхідно повторити кілька разів.

    Йод на білих речах найкраще видаляється нашатирним спиртом. Забруднення потрібно обробити і залишити на час, після чого промити під холодною водою.

Ви, безсумнівно, не раз бачили рекламу про те, як відіпрати йод за допомогою Vanish. І це дійсно так! Цей спосіб дуже популярний для очищення килимів або диванів, тому що
розчин діє досить швидко і не змінює колір їх поверхні на відміну від
інших хімічних засобів.

Найважливіше при видаленні плям від йоду — це своєчасні дії. Плями, що добре в\’їлися, вивести значно складніше, ніж ті, яке почали видаляти відразу ж.