Як зробити стару ванну знову білою

Будь-якій господині хочеться, щоб її ванна виблискувала чистотою, але зробити це не завжди просто. Непогано буде дізнатися, як почистити ванну, використовуючи звичайні домашні засоби. Заодно можна дізнатися, як доглядати за ванною і підтримувати її в ідеальному стані.

Як вибрати засоби для чищення

Почнемо з головного питання. Які можна використовувати засоби для чищення ванної? Залежить це, насамперед, від двох факторів:

з чого зроблена ваша ванна;
якого роду забруднення.

Акрил не можна піддавати дії занадто сильних абразивних речовин. Від цього він покриється подряпинами і швидко прийде в непридатність. Для його чищення найкраще використовувати гелі та пасти. Щільну емальовану поверхню відмивають практично всіма існуючими миючими засобами. Вона найстійкіша, якщо не допускати утворення відколів на ній, і якщо якість емалі висока. Особливо обережно експлуатуйте сталеву ванну, оскільки як тільки на ній з\’явитися скол, вона почне іржавіти.
{PAGEBREAK}
Повсякденна чистка займає всього 5 хвилин і допомагає не допустити утворення жовтизни всередині ванни. Набагато простіше відчистити ванну до білого, якщо кожен день або через день приділяти їй небагато часу. У запущеному випадку треба буде використовувати їдкі речовини, наприклад, кислотовмісні, оскільки тільки вони зможуть впоратися з нальотом. Однак надовго залишати їх на поверхні не варто, оскільки вони здатні пошкодити емаль ще більше.

Буває, що емаль покривається чорною сіточкою. У цьому випадку її вже ніщо не допоможе відбілити. Залишиться тільки замінити ванну, зробити реставрацію емалі або терпіти естетичний дискомфорт.

Сода і лимонна кислота

Якщо забруднення слабке, то краще з усіх домашніх засобів використовувати соду. Намочіть поверхню ванни, на губку насипте трохи харчової соди і починайте відчищати. Побачите, як швидко ваша ванна стане білосніжною і чистою.

Цей метод може не спрацювати, якщо на поверхні з\’явилися сліди жовтизни або застарілий шар вапняного нальоту. Мимоволі задумаєшся чистити ванну в цьому випадку. І тут альтернативою дорогим засобам стане лимонна кислота.

Увага! При роботі з кислотою або іншими їдкими засобами обов\’язково одягайте гумові рукавички. Це захистить шкіру і нігті від роз\’їдання і алергічних проявів.
{PAGEBREAK}
— Налийте в тазик теплої води.
— Розчиніть у воді лимонну кислоту з розрахунку 15 грам (пакетик) на склянку води.
— Намочіть в розчині ганчірочку або губку і обробіть поверхню ванни.
— Залиште на 20 хвилин.
— Помийте ванну будь-яким миючим засобом для сантехніки.
— Ретельно змийте всі засоби проточною водою із застосуванням душа.

Лимонка сприяє розм\’якшенню вапняного нальоту, після чого будь-який миючий засіб діє більш ефективно, і ви отримуєте білосніжну ванну.

Хорошим засобом, за допомогою якого чистять емальовану ванну від жовтизни, є кальцинована сода. На змочену поверхню за допомогою щітки або губки наносять соду. Терти треба із зусиллям, але ефект білизни того вартий. В особливо запущених випадках, соду поливають столовим оцтом. Відбувається хімічна реакція з виділенням тепла, що позитивно впливає на процес чищення.

Спеціальні чистячі засоби

Багатьох цікавить, чим чистити чавунну ванну, щоб вона довше залишалася білою. Відповісти на то можна так: тим же, чим і сталеву. Різниця може спостерігатися лише тоді, коли у вас занадто стара ванна з чавуну. Кілька десятків років тому використовувалася більш пориста емаль, в яку легко проникали забруднення. Справитися з такою ситуацією можна було тільки дуже потужними засобами. Зараз же для чищення підійдуть стандартні гелі та порошки.

Кремоподобной засіб Cif Актив прекрасно видаляє і іржу і сліди вапняного нальоту. Його можна застосовувати до металевих частин сантехніки, до дзеркальних поверхонь до керамічної плитки.
Доместос теж використовують для усунення жовтизни на ванні. Його головна перевага — знищення мікробів і відбілювання за рахунок вмісту в ньому хлору. Але його краще не залишати на поверхнях більше 5 хвилин. Не можна його також використовувати на металевих деталях покритих яким-небудь напиленням.
Особливо ефективним вважається Комет. Його треба купувати у формі гелю, щоб легше впливати на емаль.
Недорогий засіб Фенолюкс допомагає відмити ванну від нальоту, видаляючи затверділі відкладення самого різного походження. Уникайте його потрапляння на металеві деталі, оскільки він містить кислоти.

Ви можете застосовувати і будь-які інші засоби, призначені для чищення ванн. Тільки обов\’язково читайте склад і рекомендації щодо застосування. Існують більш дорогі екологічно безпечні речовини. Бажано їх і використовувати. Але, на жаль, не кожен може собі їх дозволити. А ось сода і столовий оцет доступні будь-кому.

Чим не можна чистити ванну
{PAGEBREAK}
Яка б ванна у вас не була, її не можна чистити жорсткими металевими губками, терти наждачним папером тощо. Зіпсоване покриття спочатку стане шорстким, що саме по собі неприємно, а потім з великою швидкістю руйнується.

Не рекомендують обдавати ванну хлоркою або білизною, хоча багато жінок роблять це. Так, хлорка дійсно добре відбілює, але вона згубно впливає на емаль і може сильно пошкодити вам ванну. Якщо вже вирішили її застосувати, то обов\’язково розбавте водою і не залишайте надовго.

Занадто їдкі кислоти руйнують емаль, тому в чистому вигляді їх використовувати не можна. Необхідно розвести їх у воді і тільки потім використовувати. Змивати необхідно через 3-5 хвилин.