Як правильно прати рюкзак в пральній машині

Рюкзаки – шкільні, туристичні, для полювання або риболовлі потребують періодичного чищення та прання. Можливість і правила виконання визначає матеріал, його властивості та вимоги по його догляду.

Які рюкзаки для прання в машині-автомат

Деякі виробники радять частіше чистити свої вироби від пилу і бруду і як можна рідше їх прати. Цю рекомендацію вказують на етикетці виробу. Майже для всіх виробів з нейлону або брезенту прання в машині не забороняється, в той же час багато синтетичних матеріалів можна прати тільки вручну.

Погано переносять водні маніпуляції рюкзаки:

з кордуры – потовщеного нейлону зі спеціальною структурою;
з авизента – щільної капронової тканини особливого плетіння;
з оксфорда – синтетичної тканини на основі поліестеру або нейлону.

Якщо не виходить розібратися з матеріалом, краще прати вручну.

Як підготувати до прання

 

Перед тим як випрати в машині, проводять невелику підготовку. Якщо це туристичний рюкзак, треба зняти підвісну систему, пояс, витягнути всі лати, відчепити гермочохол. При сильних забрудненнях його можна потримати дві години у ванні з теплою водою і господарським милом.

Якщо є неприємні запахи, річ протягом 1-2 годин витримують у слабкому розчині харчової соди і оцту. Плями можна потерти засобом для виведення плям.

Як правильно випрати

Перед тим, як відправити рюкзак в пральну машину, треба застібнути всі блискавки. Щоб фастекси не гриміли в барабані, їх треба по можливості сховати. Щоб краще захистити від пошкоджень в процесі прання, після замочування рюкзак можна помістити в спеціальний мішок або в наволочку.

Які засоби використовувати

Рекомендується застосовувати тільки рідкі миючі засоби. Можна скористатися будь-яким недорогим для прання спортивного одягу та мембранних виробів. Неприпустимо використовувати пральний порошок, особливо якщо в його складі є відбілювач. Якщо їм випрати, є ризик отримати на виході виріб з яскравими розводами.

Допустимий режим

Прання в машині-автомат проводиться в режимі «Синтетика» при температурі не більше 30-40 градусів. Процедуру віджиму краще відключити і поставити додаткове полоскання. Після того як закінчиться цикл, рюкзак виймають, злегка віджимають руками і вивішують сушитися.

Сушити рюкзак в барабані пральної машини не можна.

За наведеною схемою можна випрати всі рюкзаки: спортивні, похідні, міські.

Що не можна прати в машині

Не можна прати гермомішки, гермочохлы, рюкзак «Гідра». Щоб зберегти просочення, їх очищають губкою без попереднього замочування окремо в теплій воді з господарським милом.

Якщо рюкзак великий, його можна випрати руками або віддати в пральню, де є машини великого розміру.

Періть, не побоюючись зіпсувати

При покупці звертайте увагу на рекомендації по догляду. Варіантів вибору матеріалу, яким доступне машинне прання, дуже багато. Зробивши вибір правильно, ви позбавите себе від зайвих турбот.

Рюкзак з поліестеру

Його можна випрати в пральній машині, якщо немає шкіряної обробки і спеціальних прикрас у вигляді шпильок і заклепок. Поліестер – міцна тканина, яка добре відпирається в холодній воді в режимі «делікатне прання». Але цей матеріал добре вбирає запахи, в тому числі і тіла. Тому ремені і спинку слід очищати окремо і частіше. Для цього треба розвести шампунь, засіб для миття посуду з водою, нанести на ремені і добре потерти щіткою.

Брезентовий рюкзак

Брезент – самий міцний, стійкий до високих температур та механічного впливу матеріал. Брезент витримує гарячу воду, його можна віджати на низьких оборотах і висушити на відкритому повітрі.

Джинсовий рюкзак

Дуже обережно в машині можна випрати джинсовий рюкзак. Джинс – матеріал, який може линяти, тому виріб з нього правильно прати в наволочці. На відміну від інших матеріалів довго сохне, але при цьому допускається його віджим в пральній машині на малих обертах.

Джинсову тканину не можна поміщати в сушарку, так як можлива усадка.

Рюкзак з бавовняної тканини

Їх краще прати в холодній воді. Матеріал може дати усадку, навіть якщо на етикетці допускається вплив гарячої води. Виріб з бавовни можна віджимати в машині на малих обертах, після чого сушити на повітрі.

З коноплі

Модні рюкзачки з конопляної тканини часте прання робить більш м\’якими і йде тільки на користь. Вони добре перуться в теплій воді і можуть бути віджаті на низьких обертах.

Рюкзаки перуть в машині по мірі забруднення, бажано не частіше двох разів у рік. Якщо все ж є побоювання і недовіра до техніки, періть вручну. Потрібна ванна, щітка, господарське мило, тепла вода і дві години часу.