Три способи повісити картину без цвяхів

Питання, як правильно повісити картину на стіну, цікавить багатьох. І не просто повісити, а так щоб і бетон не свердлити, і навіть шпалери не пошкодити. Адже якщо захочеться переважити її на інше місце, то що тоді робити зі стіною?

У період древньої радянської історії спосіб повісити картину на стіну був всього один. Для його здійснення обов\’язково потрібний молоток. І цвях. Потім в деяких квартирах стіни стали бетонними і цвях вбити стало неможливо. Потім прийшов час гіпсокартону, в ці стіни цвях вбити легко, але він триматися не буде. Невже технічно це завдання так складно вирішити?

Насправді все набагато простіше, якщо знати різні способи і вибрати відповідний. Картини, аплікації, вишивки і інший декор закріпити на стінах не складно. Складніше правильно підібрати і розмістити їх. Ось основні способи кріплення картин та інших прикрас:

Спосіб перший. Для легких картин


Булавки і кнопки. Найпростіший (шкільний) спосіб — використовувати шпильки або канцелярські кнопки. Булавки чіпляються під кутом за шпалери, залишаючи після себе найтоншу
дірочку, а кнопки однаково легко кріпляться і на шпалери, і на
пофарбовану гіпсокартонну стіну.

Один мінус: повісити таким способом можна тільки плакати і малюнки. Хоча сучасні шпалери набагато міцніше старих паперових, великої ваги вони не витримають. Обмовимося відразу: бетонну стіну кнопкою не здолати.

Двосторонній скотч. Повісити легку картину розміру А4 на стіну, не свердлячи її, досить легко за допомогою двостороннього скотча. Практично найпростіший. Просто перевірте, щоб він був на тканинній основі, адже такий скотч витримує більшу вагу.

Цей спосіб дуже затребуваний на гіпсокартонних стінах, які чутливі до будь-якого порушення цілісності поверхні.

При правильному підході ні обклеювання, ні зняття скотча не псуватиме забарвлення або шпалери. Невеликий рада: правильно знімати скотч без сліду потрібно під кутом 90 градусів. Тобто, куточок, який ви вже відклеїли, потрібно тримати під обумовленим кутом по відношенню до стіни.

Гачок, приклеєний до стіни. Якщо не знаєте, як повісити картину вагою близько 1 кілограма, візьміть гачок без декоративних прикрас. Металеву основу вирівнюємо так, щоб вона максимально прилягала до стіни.

Приклеюємо гачок на стіну і ховаємо підставу за шматочком шпалер в тон. Залишається видно тільки петелька, на яку легко повісити бажане.

Гачок-павучок. Цей нехитрий пристрій продається в магазинах. Замість шурупа, з яким без свердління не обійтися, гачок кріпиться за
допомогою чотирьох гострих металевих «лапок», чіпляючись ними за стіну.

Після його демонтажу залишається 4 маленькі дірочки, які досить просто потерти пальцем, щоб усунути. На такий гачок можна підвісити рамку вже вагою до 2 кілограмів.

Швейна голка. Незвичайний, але дієвий метод. Від швейної голки (вона сталева і міцна) відкушуємо плоскогубцями вушко, гострим кінцем вбиваємо голку в стіну. І без цвяхів, і майже не залишається слідів, і повісити картину легко

Спосіб другий. надійний


Рідкі цвяхи. Це один з різновидів клею. Він підходить для ситуації, в якій дві нерівні поверхні потрібно намертво приклеїти один до одного.

 Картину на «рідких цвяхах» можна повісити в спальні над головою (не страшно) і в кухні (не впаде від вогкості). Повісити на стіну таким способом можна і важку картину, але висіти вона там буде довго.

Полімерний клей. Він, на відміну від силікону, не залишає жирні сліди. Важке виріб проклеюємо по периметру, легке — за настроєм. Потрібно трохи притиснути і залишити на ніч, підперши палицею або шваброю.

Спінений двосторонній скотч. Чи не буде триматися на фактурних шпалерах. Такий скотч клеїться на стіну, а не на рамку. Розмітьте місце, де буде висіти ваш твір мистецтва, а потім приклейте там смужки скотчу. Коли ви добре їх притисне до стіни, знімайте захисний верхній шар і притисніть картину.

Спосіб третій. Професійний

Якщо
ви вирішуєте, як повісити картину на стіну з мінімумом зусиль, якщо
ваша стіна рівна і не покрита фактурними шпалерами, то спробуйте
спеціальні смужки для кріплення картин.
Вони бувають різного розміру, з гачками і без. Зручні у використанні та надійні.

Це липучки для картин, які не псують стінки і не залишають потім слідів. Вся операція займе кілька хвилин, але за інструкцією потрібно близько години для стабілізації з\’єднання.

Одна частина липучки приклеюється на стіну, а інша — до картини. Потім ці частини з\’єднуються, надійно закріплюючи картину на своєму місці. Шанс впасти самостійно нікчемний, але якщо ви хочете переважити
картину в інше місце, демонтаж займає секунду: просто витягніть з
системи білу смужку.

Цей спосіб найоптимальніший, якщо ви часто змінюєте декор свого
будинку, переважує картини або прикрашаєте стіни для вечірок і свят.

Удачі вам в творчому процесі прикраси будинку!