Як вибрати ваги для ювелірного магазину

Зважування ювелірних виробів, дорогоцінних металів та каміння вимагає особливої точності, оскільки їх ціна напряму залежить від ваги. Тому при веденні ювелірного бізнесу наявність такого обладнання як ваги є абсолютною необхідністю. Найкращі технічні характеристики та високу точність показників забезпечують лабораторні ваги, які можна використовувати не тільки в науково-дослідних установах, але й в ювелірних магазинах, ломбардах, майстернях. Які характеристики повинні мати ваги для ювелірів та як їх вибрати — розповідаємо в даному матеріалі.

Які ваги використовуються в ювелірних магазинах

Держстандартом не визначені певні характеристики електронних ваг ювелірних моделей. Для зважування коштовностей підходять будь-які ваги 2 класу точності. До цього класу входить лабораторне обладнання. Для нього характерний високий рівень чутливості при малому діапазоні вимірів.

Яке найпопулярніше обладнання для ювелірів

Для ведення ювелірного бізнесу можуть знадобитись різні види ваг. Серед них варто виділити наступні:

  • Кишенькові ваги — вирізняються невеликими розмірами корпусу, що дозволяє брати їх в дорогу, проводити зважування при будь-яких обставинах. Діапазон вимірювання до 500 грамів. Допустимою похибкою приладів є показники до 0,1 г. Однак в окремих моделях зазначені характеристики, які дозволяють здійснювати вимірювання з похибкою до 0,001 г. При транспортуванні приладу може знадобитися калібрування. Хоча кишенькові ваги не можуть бути основними в ювелірному магазині чи майстерні, вони все ж нерідко стають в пригоді власникам ювелірного бізнесу.

  • Каратні пристрої — зважують мінерали у сировині. Вони визначають масу зразка до та після обробки. У них присутня функція обліку металевої оправи, яка застосовується для виробів з алмазами. Відхилення, які припустимі у каратних приладах, можуть знаходитись у межах 0,04-0,08 карата.

  • Прецизійні ваги — вирізняються дуже високою точністю. Для того, щоб отримати максимально точні дані, прецизійні ваги потребують регулярної перевірки. Тому до функцій приладу має входити калібрування. Залежно від потреб можна обирати обладнання з відкритою або закритою ваговою платформою. В ювелірному магазині останній варіант є найпопулярнішим.

До кожного виду ваг пред’являються певні вимоги, відповідність яким забезпечує високий рівень точності, зручність в роботі, дотримання правил обліку та реалізації.

Як вибрати ювелірні ваги

Вибір техніки залежить насамперед від мети її застосування:

  • на побутовому рівні для перевірки ваги ювелірних виробів та колекційних монет можна використовувати кишенькове обладнання;

  • для оцінки, зважування та реалізації коштовностей в ломбарді, салоні, майстерні підійдуть прилади з похибкою до 0,01 г;

  • при виробництві необхідно придбати ювелірні ваги, які налаштовані на відхилення до 0,01 г, що дає можливість ставити на готовій продукції клеймо.

Перш ніж придбати обладнання, слід переконатись, що техніка пройшла обов’язкову перевірку. Також слід звернути увагу на функціонал техніки. Для роботи з ювелірними виробами можуть знадобитися додаткові функції, які дозволяють здійснювати рецептурне, лічильне, динамічне, сумарне зважування. Варто перевірити також рівень захисту корпусу — він не повинен бути нижчим за IP 54.

Ваги — обов’язкове обладнання у сфері виробництва, реалізації чи обміну ювелірних виробів, тому до вибору техніки слід підходити відповідально. Придбати якісне високоточне обладнання можна в магазині Simvolt.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *