Як правильно доглядати за собаками

Якщо ви вважаєте свою собаку кращим другом, то ви зробите все можливе заради її здоров\’я і щастя. Бути господарем не так просто, адже ви берете на себе відповідальність не на один рік. Тому так важливо знати, чи все зроблено на благо улюбленого вихованця. Ось деякі з основних правил, які допоможуть підтримувати здоров\’я собаки.

1. Догляд за зубами
Зуби собак схильні до утворення карієсу, тому їх необхідно чистити. Чим раніше ви привчите цуценя до цієї процедури, тим простіше вам потім буде. Для чистки потрібно купити спеціальну пасту.

2. Регулярні водні процедури
Регулярні водні процедури не тільки позбавлять собаку від неприємного запаху, але і зміцнять її здоров\’я. Тварини, як і люди, так само схильні до шкірних захворювань, тому вимагають особливого догляду.

3. Здорова дієта
Збалансована дієта — основа здоров\’я вашої собаки. Наші вихованці потребують певних поживних речовинах, як і ми з вами. Важливо переконатися, що ваша собака отримує все необхідне, тому проконсультуйтеся з ветеринаром.

4. Багато води
Собакам потрібно пити багато води, інакше у них можуть розвинутися серйозні проблеми зі здоров\’ям. Переконайтеся в тому, що у вашої собаки завжди є свіжа вода.

5. Регулярний догляд
Крім купання, собаці потрібно регулярно стригти кігті, зістригати шерсть над очима,щоб вона не заважала і в разі потреби робити стрижку (особливо
влітку).

6. Кісточки
Якщо у вас не виходить почистити зуби вашій собаці, то дайте їй кісточку. Такі ласощі багаті поживними речовинами, включаючи кальцій, та й допомагає зміцнювати зуби. Найкраще давати сирі кістки з суглобами. У варених кістках поживних речовин вже практично немає.

7. Фізичні вправи
Гуляти з собакою потрібно мінімум два рази на день. Це допоможе тримати вихованця в формі, та й не дасть йому нудьгувати. Необхідне фізичне навантаження залежить від породи і розміру собаки.

8. Іграшки
Собакам потрібне спілкування з людьми і тваринами. У вашого вихованця повинно бути багато іграшок, інакше він буде відчувати себе самотнім. Більш того, у вас повинні бути ще іграшки для спільних ігор.

9. Одяг

Деяким породам собак потрібен теплий одяг не для власної краси і не
для марнославства їх власників, а для того, щоб не замерзнути.
 
 

10. Чисте довкілля
Якщо у вашої собаки є лежак або власна будка, то не забувайте підтримувати їх в чистоті. Кому захочеться жити в бруді, екскрементах, сечі? Чисте довкілля вбереже вашого вихованця від багатьох проблем зі здоров\’ям.