Як зробити дитяче ліжко з дерева своїми руками

Якщо вам набридли стандартні меблі з магазину, якщо ви хочете, щоб ваш будинок виглядав по-особливому затишно і привабливо, тоді за справу! Адже ніщо не може зрівнятися з теплом натурального дерева, з його неповторним малюнком і ледь відчутним запахом лісу. Зробіть своїми руками це чудове дитяче ліжко з дерева — це зовсім не складно, як може здатися на перший погляд.
 

 

Для виготовлення дитячого ліжка з дерева вам знадобиться

    електродриль потужністю 900 Вт .;
    свердло перове №20;
    набір кільцевих пил;
    болгарка з набором шліфувальних пелюсткових дисків №40-120;
    ножівка або бензопила;
    шурупи по дереву 8×150 і 6×80;
    шестигранник;
    шайби під шурупи, насадка, головка для шурупів;
    свердло спіральне 6×300;
    шурупи по дереву 4,5×35-40-45;
    біта і свердло під них на 4,0 і 6;
    стамеска.

Як зробити дитяче ліжко з дерева

Використовуємо тільки суху деревину, для ніжок підійдуть стовбури діаметром 14-15 см, каркас робиться з жердин діаметром 8-10 см.

Як зробити дитяче ліжко з дерева своїми руками

1. Спочатку із заготовок робимо ніжки і несучі поперечні жердини, потім за допомогою дрилі і кільцевої пилки на потрібній висоті вирізаємо круглий отвір глибиною 20-30 мм і діаметром трохи менше жердини. Стамескою вибираємо чашку. Кінці жердин закруглюємо і підганяємо за допомогою болгарки (шліф-диск №40) так, щоб вони входили в чашки. На нижніх поперечинах за допомогою бензопили вибираємо чверть для укладання дощок.

2. Стовпи-ніжки встановлюємо вертикально. У випиляні чашки вставляємо жердини і щільно притискаємо. Із зовнішнього боку в центрі чашки Пєровим свердлом висвердлюємо отвір 4-5 см для заглиблення шурупа. Свердлом 6×300 із зовнішнього боку по центру отвори навпроти чашки свердлимо наскрізь стовпчик ніжки, просвердлюючи відразу жердину на потрібну глибину під шуруп 8×150. Для стійкості конструкції беремо гілки діаметром 4 см і довжиною 30 см, висвердлюємо пером 1,5 см отвори з двох сторін під головку шурупа, потім прикладаємо під кутом 45 град, з внутрішньої сторони, свердлом наскрізь свердлимо ніжку і жердину на 5 см. Кріпимо до ніжки і нижньої перекладини шурупами 8×80, і так — кожну ніжку. Шестигранні шурупи стягаємо дрилем з насадкою. Ось і наш каркас.

3. Після складання і підгонки всіх деталей розбираємо каркас для шліфування й полірування.

Шліфовку виробляємо болгаркою з шліфдіском №40, щоб залишилися природні форми. Сучки округляємо, дефекти вишліфовує. Потім — полірування шліфдіском №120, що надати блиск і гладкість поверхні.

4. Якщо ліжко широке, більше 120 см, то між дужками потрібно встановити поперечно-вертикальні гілки діаметром 4-5 см для жорсткості. У нижній і верхній перекладинах дужки висвердлюємо Пєровим свердлом отвори завглибшки 2-3 см, підбираємо гілки, розкручуємо боковину. Вставляємо гілки, підганяючи одна до одної в стик. Просвердлюємо свердлом на 6 отвори під капелюшок шурупа на 0,5 см, потім свердлом на 4 і прикручуємо. Аналогічно робимо другу спинку.

Візерунок з гілок підбираємо в єдиному стилі. Гілки перед вставкою теж шліфуємо і поліруємо.

Нарізаємо і укладаємо дошки на зрізані чверті нижніх жердин, кладемо фанеру і дитяче ліжко з дерева готове. Залишається тільки пофарбувати лаком, воском, маслом — кому як подобається!