Як вибрати яловичину

Яловичина: посібник для початківців, або як купити м\’ясо в місті і навчитися готувати.

Слово «яловичина» походить від давньоруського слова, що означає «рогата худоба». Вміст білка, як і в іншому будь-якому м\’ясі, зміцнює імунітет і є обов\’язковим у раціоні харчування людини. Примітно, що в різних країнах часто є власна схема оброблення туші, також оброблення змінювалася по ходу часу. В деяких країнах не використовуються копита худоби, якими російська домогосподарка не знехтує, а додасть м\’ясо, наприклад, в холодець. Це м\’ясо має різний смак, який залежить від того, як доглядали за худобою, і входить в масу рецептів приготування страв; воно завжди буде затребуване до столу.

Однак перш ніж зробити покупку, треба бути впевненим у якості продукту

 Уважно огляньте бажаний шматок. Знайте: він повинен бути пружним, запах – натуральним, а зрізи на шматку вологими. Якщо все в порядку, можете сміливо купувати. Існує одна поширена помилка. Багато хто вважає, що яловичий шматок зобов\’язаний бути яскраво-червоного відтінку. Це не так. Такий колір дають різні харчові барвники, яких варто уникати. Якщо ви сумніваєтеся в якості продукту, не зайвим буде попросити продавця показати сертифікат на відповідність ряду вимог до худоби. Після пред\’явлення сертифіката ви можете бути впевнені в якості. Після покупки яловичини приступайте безпосередньо до готування, попередньо вимочивши і знявши плівочку з шматка

З цим проблем не має виникнути із-за великої кількості рецептів. Експериментуйте – знаходите рецепти інших країн, намагайтеся створити свій, унікальний рецепт, і неодмінно діліться досвідом! В Англії роблять ростбіф, в Німеччині – шніцель, в Чехії ржаничи, в Болгарії чебабчету – список можна продовжувати до нескінченності. Чому б не спробувати зробити всі ці страви? Кулінарні книги є майже в кожному будинку, шукайте в інтернеті, питайте знайомих.

Ви можете створити власний зошит з цікавими стравами і заносити в ноьго свої улюблені рецепти, робити нотатки, передавати з рук у руки, поповнюючи зошит рекомендаціями.

Шийка яловича в духовці, реберця у фритюрі, яловича вирізка в беконі і інші рецепти чекають, коли їх випробують. Головне вміти поєднувати, мати розвинену уяву, навички готування з часом будуть лише поліпшуватися, а з тим і якість страв. І пам\’ятайте, що жінка в домі – господиня, саме вона підтримує вогнище сім\’ї та дбає про здоров\’я родини, а значить, вона повинна бути майстринею на всі руки.