Корисні поради для тих, хто має намір придбати рацію

Портативні радіостанції (рації) — пристрої для прийому/передавання сигналу, що забезпечують бездротовий зв’язок в умовах відсутності мобільного роумінгу. Для з’єднання потрібно лише вибрати потрібний канал і натиснути кнопку на корпусі. Втім, радіус передавання сигналу рацією обмежений 15 кілометрами.
Їхня конструкція складається з пристроїв прийому/передавання, модулю перетворення, антени й елементів живлення. Ці засоби голосового зв’язку постійно використовують військові, працівники рятувальних служб, охоронці, будівельники та інші фахівці, які переважно працюють у польових умовах.

Класифікація портативних радіостанцій

Представлені на ринку моделі умовно поділяють на три категорії:

  1. Побутові (аматорські). Рації з обмеженою потужністю від 0,5 до 3 Вт, вони дають змогу передавати сигнал на відстань 500-700 метрів. Переважно мають пластиковий корпус і працюють у діапазонах PMR, FRS/GMRS та LPD. Підходять для туристів, мисливців, рибалок, водіїв-далекобійників.
  2. Напівпрофесійні. Мають потужність 3-4 Вт і забезпечують зв’язок на відстані 1-2 км. Більшість моделей оснащені знімними антенами, такі рації мають захист корпусу від вологи та пошкоджень. Їх частіше за все використовують працівники охоронних служб і будівельники.
  3. Професійні. Міцні пристрої потужністю понад 5 Вт для передавання сигналу на відстань до 15 км. Найбільш просунутим моделям присвоєний військовий стандарт MIL-STD-810. Можуть працювати в режимах симплекс і напівдуплекс. Вони підтримують декілька каналів зв’язку, спеціалізовані діапазони VHF і UHF та оснащені просунутими функціями. Це багатофункціональний і надійний робочий інструмент для військових, рятівників, співробітників силових структур.

 

Найбільш важливі характеристики

Вибираючи портативну радіостанцію, рекомендуємо насамперед оцінювати наступні параметри:

  1. Радіус дії (дальність передавання сигналу). Він визначається потужністю передавача. Виробники зазвичай вказують дальність за умов ясної погоди і відсутності перешкод. У міських районах із великою кількістю будівель радіус покриття може бути суттєво меншим. Також на цей параметр впливає рівень заряду. Вважається, що в ідеальних умовах 1 Вт потужності забезпечує 5 км дальності.
  2. Частотний діапазон. Рації із широким діапазоном є більш універсальними. Варто мати на увазі, що для певних частот встановлені обмеження.
  3. Чутливість (вказується в мкВ). Цей параметр також впливає на радіус дії радіостанції.
  4. Кількість каналів. Чим їх більше, тим більше користувачів можуть одночасно бути на зв’язку. У професійних моделях зазвичай доступно від 16 до 32 каналів.

Також важливим чинником є тип живлення. У бюджетних пристроях із невеликою дальністю передавання переважно використовуються декілька батарейок типів АА або ААА.
Кращу автономність рації забезпечують вбудовані акумулятори Li-Ion, Li-Pol та Ni-Cd. Їхня ємність вказується в міліампер-годинах (мА·г). Чим більше мА·г, тим довше девайс працюватиме без підзаряджання. Надійні рації від перевірених виробників є в каталозі Allo у Львові. Додатковим плюсом буде наявність вбудованого ліхтарика, функції Vox (активація каналу голосом) і «режиму няні».

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *