Водовідштовхувальні засоби: для чого вони потрібні

Одяг для активного відпочинку повинен виконувати спеціальні завдання. Тому при його використанні знадобляться певні знання того, які засоби слід застосовувати у догляді. Продукти, виготовлені на основі новітніх технологій, наприклад представлені компанією Yochem, стають постійними атрибутами сучасного життя. Про особливості водовідштовхувальних спреїв — розповідаємо в цьому матеріалі.

Що таке водовідштовхувальні засоби

Водонепроникність є однією з найважливіших характеристик одягу для активного відпочинку. Без неї він не виконував би своєї функції — зберігати тепло та не пропускати вологу. Для досягнення максимально можливих параметрів використовуються водовідштовхувальні засоби, які для зручності нанесення мають форму спрею.

gallery-image

Водовідштовхувальні спреї — це вид просочення зовнішнього матеріалу, що підвищує поверхневий натяг води. Тканина покрита засобом з гідрофобними властивостями характеризується спеціальним захисним шаром, який значно уповільнює проникнення рідини вглиб одягу. Завдяки властивостям, які набуває тканина, волога конденсується на поверхні та вільно по ній стікає. Найчастіше покриття наноситься на відкритий верхній одяг, особливо куртки та взуття, а також туристичне спорядження, наприклад, намети.

Як діють водовідштовхувальні засоби

Несприйнятливість до води створюється завдяки хімічним речовинам, які мають властивість відштовхувати молекули води. Вони заповнюють проміжки в структурі тканини, роблячи її абсолютно непроникною для відносно великих молекул води. Водночас повітря може вільно проходити крізь цей шар, забезпечуючи комфортні умови.

Чому для одягу важлива водонепроникність

Водонепроникність має велике значення для комфорту використання верхнього одягу. Вологий матеріал має властивість ефективно проводити енергію, а це означає, що він розсіює все тепло, яке виробляється тілом. Замість того, щоб ізолювати від холоду та захистити від несприятливих погодних умов, вологий одяг посилює відчуття холоду та вітру. Волога, яку поглинає матеріал, також може значно збільшити вагу одягу та зробити теплий, легкий і зручний виріб лише додатковим тягарем для носіння.

Коли використовуються водовідштовхувальні засоби

Такі засоби можна використовувати багатьма різними способами. Водовідштовхувальний спрей — чудове рішення для щоденного використання. Він ідеально підходить для обробки:

  • курток;

  • спортивного одягу;

  • туристичного спорядження.

Також такі засоби можна успішно використовувати для взуття. Препарати для обробки взуття можуть бути універсальними або призначеними для конкретних видів матеріалів, наприклад шкіри або текстилю.

gallery-image

Крім одягу та взуття, існують засоби для надання водовідштовхувальних властивостей оббивці автомобілів і м’яких меблів. Препарати можна використовувати на будь-якій тканині, яку необхідно захистити від рідини та утворення плям. Такий захист може продовжити термін служби матеріалів та надати їм бездоганний зовнішній вигляд.

Як використовувати водовідштовхувальні спреї

Перед використанням варто перевірити, чи засіб підходить для виробу. Основним правилом обробки є його чистота. Тому перед використанням виріб необхідно попрати або віддати в хімчистку.

Водовідштовхувальні спреї — це зручний спосіб надати матеріалам властивості, які підвищують комфорт їх використання. В Україні одним з найкращих виробників водовідштовхувальних засобів є компанія Yochem, продукцію якої можна придбати в магазині Nanomarket.