Вінілові платівки (LP): міні-енциклопедія формату

Продажі вінілових платівок від Берлінера почалися ще 1899 року. У той самий час створювалися перші підприємства, які відповідали виробництво роликів для фонографів. Ринок грамофонів розвивався блискавично. Попит на музичні плеєри постійно збільшувався. Замовити вінілові платівки Рок ви можете в магазині Plativka.

Перші диски було продано до Європи 1889 року. Їхній діаметр становив 12,5 сантиметрів. На початку 90-х років XIX століття Берлінер продавав більше 1000 грамофонів і 25 дисків на рік. На початку XX століття Берлінер відкрив завод у Монреалі, в Канаді, Victor Talking Machine Company. Через роки йому вдалося вдосконалити якість запису та виробництва дисків, набагато більших (з діаметром близько 30 сантиметрів), прослуховування яких тривало понад три з половиною хвилини. В результаті Едісон зумів поставити ринку циліндри.

Перші вінілові диски були представлені широкому загалу лише в 1948 році. Оберталися вони на невеликій швидкості, що дозволяло збільшити термін їхньої служби та досягати 33 rpm за 30 хвилин.

Перша вінілова платівка в історії надійшла у продаж ринку США в червні 1948 року. Цей диск був еволюцією порівняно з попередніми дисками.

У першій половині XX століття саме вінілові платівки були основним інструментом прослуховування музики. Музичні магазини продавали ці типи носіїв у світовому масштабі. Вінілові платівки назавжди оселилися у будинках росіян. Тільки 90-ті роки ХХ століття припинилося масове виробництво. Вони були витіснені іншими, сучаснішими музичними носіями.

Домінування вінілових платівок закінчилося появою компакт-дисків. Вони були меншими, простими у використанні і продавалися за доступною ціною. Все це призвело до того, що продаж, а також масове виробництво вінілових платівок закінчилися. Однак це не змінює того факту, що вінілові платівки не повністю зникли. Більше того, останні роки показують, що продаж грамофонних платівок у магазинах знову зростає.

Чому сьогодні вінілові платівки стали знову мати попит? Відповідь на це питання не проста. З одного боку, це, мабуть, свого роду ностальгія на той час, і мода на ретро-стиль, яка торкнулася також світ музики. Диски від Пінк Флойд до Бітлз, від Nirvana до Майкла Джексона стали легендарними та продавалися мільйонними копіями. Вони підкорили цілі покоління.

Альбоми з вінілових платівок також часто є маленькими витворами мистецтва. Їхні обкладинки виглядають, як невеликі зображення, часто рясніють незвичайними деталями.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *