Як вибрати обмінник для переводу злотих в гривні?

Не все золото, що блищить: валюта Польщі – злотий

Польща вже понад 10 років має членство Європейського Союзу. Незважаючи на це, уряд країни не переходить на євро. Більше того, воно суттєво підтримує та розвиває свою національну валюту – злотий. Валюта Польщі – вільно конвертована платіжна одиниця, яку можна обміняти практично у кожному куточку нашої великої планети. Ви можете вибрати обмінник для переводу злотих в гривні тут https://obmin.lutsk.ua/pln-uah.

Особливості грошових розрахунків у Польщі

Якщо говорити про саму країну, то на її території обмінювати гроші краще не в банках, а в конторах. Так називають спеціальні обмінні пункти.

Якщо ви є власником платіжної або кредитної картки Visa або Maestro, то можете взяти готівку майже в кожному банкоматі країни. Також ці картки підходять для розрахунків при відвідуванні торгових точок, супермаркетів, ресторанів або заправки.

Унікальна особливість польської валюти

Польський злотий чудово підходить для використання людям, які мають слабкий зір, оскільки творці розмістили на його поверхні опуклі геометричні символи. Їхня форма залежить від номіналу купюри. Це головна особливість польської валюти.

На купюрі номіналом 20 злотих є коло, 50 злотих можна дізнатися по ромбі на його поверхні, 100 злотих мають витіснений для людей зі слабким зором знак +, а 200 злотих – трикутник.

Екскурс в історію

Відразу після того, як Польща прийняла християнство, з'явилися і її монетарні традиції. Під час уряду короля Мешка I та наступних правителів відбувалося виготовлення динарів. Це були товсті монети, що мали традиційне зображення з обох боків. Через деякий час відбулася девальвація цих грошових одиниць, і вже в 11 столітті вони мали вигляд бляшки, з одного боку якої зображався король. Вони були настільки тоненькі, що постійно ламалися.

Найпершою валютою, яка ввозилася на територію Польщі з 14-15 століття, були іноземні золоті дукати. Тільки 1924 року банком країни було ратифіковано нову монетну систему. Злотий став валютою країни. Вона стала заміною польській марці і була найміцнішою конвертованою грошовою одиницею. Один польський злотий мав собівартість 0,1687 г золота і був поділений на 100 грошей.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *