Як відключити муфту «Халдекс» і для чого це потрібно

Як відключити муфту «Халдекс» і для чого це потрібно

В мережі активно ведеться дискусія щодо такого автовузла, як муфта «Халдекс» та ідея про ефективність її відключення. Цей єлемент є частиною повнопривідної трансмісії та відповідає за рівномірний розподіл потужності між колесами. Причини, через які деяким ентузіастам спала на думку ідея відключення муфти – велика таємниця. Однак коротко, ідея полягала в тому, що це зменшить навантаження на машину в цілому в умовах, коли повний привід просто не потрібний. Наприклад, якщо ви катаєтеся влітку хорошою дорогою.

Що ж, щоб відключити муфту «Халдекс» багато розуму не потрібно, достатньо вимкнути насос. Але в цій статті ми поговоримо про те, чому цього не варто робити. А придбати запчастини для повнопривідної іномарки можна завжди через інтернет-магазин Repairkit: https://repairkit.com.ua/ua/g98596232-remkomplekt-nasosa-mufty.

Шкода відключення муфти «Халдекс»

Якщо ви чули, що відключення муфти «Халдекс» дозволяє заощадити паливо, забудьте – це міф. Що при включеній, що при відключеній муфті витрата пального залишається однаковою.

Тепер поговоримо про наслідки. Відключена муфта стане причиною прискореного зносу кільцевих гумових манжет: від перегріву та тертя внаслідок відсутності мастильних матеріалів. Єдиною ситуацією, в якій відключення «Халдексу» матиме сенс, є серйозна поломка. Наприклад, якщо помер ЕБУ. Однак у цьому випадку рекомендується якнайшвидше усунути несправність.

Насамкінець варто сказати, що переживання про зношування через включену муфту «Халдекс» цілком безпідставні. Якщо ви персуваєтесь хорошою дорогою і повний привід не потрібен, він і не використовується. Муфта активується коли колеса прослизають, а якщо цього не відбувається, то пристрій працює в штатному режимі.

Муфта «Халдекс»: де знайти ремкомплект насоса в Україні

Взагалі слід розуміти, що конструкцію автомобіля з муфтою «Халдекс» або без неї розробляли фахівці. Досвідчені та кваліфіковані. Кожен елемент авто встановлений не просто так, тому відключення того чи іншого вузла неминуче спричинить неприємні наслідки.

Тому, замість того, щоб змагатися у кваліфікації з грамотними інженерами, рекомендуємо просто ретельно доглядати машину. Наприклад, вчасно замінювати зношені комплектуючі муфти «Халдекс», які можна придбати за розумною ціною через онлайн каталог Repairkit.