Нагрівальний кабель під плитку: види, особливості, встановлення

Електрична тепла підлога – це чудовий варіант опалення, який дозволить насолоджуватися високим рівнем комфорту в зимовий період часу. На кухні та у ванній кімнаті для створення такої системи часто використовуються спеціальні тонкі нагрівальні кабелі, підібрати які можна за адресою: https://teploman.com.ua/teplapidloga/nagrivaln-j-kabjel/kabel/. Вони мають попит через низку переваг та особливостей, про які мова піде нижче.

Якими бувають нагрівальні кабелі

Для початку потрібно визначитися, які саме бувають нагрівальні кабелі. Звісно така продукція може відрізнятися потужністю та довжиною. Однак, якщо говорити саме про різновиди, то тут потрібно виділити два основних варіанти:

  1. Одножильний кабель. Відрізняється меншим показником потужності. Схема встановлення передбачає необхідність підключення обидвох кінців до терморегулятора. Зараз найчастіше використовується для обігріву нежитлових (комерційних) приміщень.
  2. Двожильний кабель. Більш надійний (сучасний), зручний та потужний варіант. Один кінець захищений спеціальною муфтою, тому повертати його до терморегулятора не потрібно, що значно спрощує схему розташування нагрівального елементу.

Переваги та особливості нагрівального кабелю

Нагрівальний кабель встановлюється по всій території приміщення, де потрібен обігрів. Такий підхід дозволяє уникнути теплових провалів та забезпечити надійне та комфортне опалення приміщення.

Загалом тонкий нагрівальний кабель під плитку відрізняється такими основними перевагами:

  • способом монтажу – при відповідальному підході з ним може впоратися навіть новачок, хоча звісно краще довірити цю справу професіоналам;
  • рівень товщини – звісно це не плівкова підлога, товщина якої складає 0,37 мм, але такі нагрівальні кабелі забирають не більше 2 сантиметрів від висоти кімнати;
  • ремонту та демонтажу – для цього не потрібно знімати стяжку, як у випадку з класичними системами електричної теплої підлоги.

Щодо недоліків двожильного теплого кабелю, то перш за все це вартість. Така продукція обійдеться набагато дорожче ніж одножильний варіант. Також установкою плитки має займатися справжній професіонал, який не допустить пошкодження нагрівального елемента.

Нагрівальний кабель під плитку: види, особливості, встановлення

Як вибрати та встановити нагрівальний кабель під плитку

Щоб правильно підібрати нагрівальний кабель, який буде встановлюватися під плитку, перш за все потрібно звернути увагу на такі основні фактори:

  • та довжина – ці показники потрібно розрахувати залежно від площі кімнати та бажаної максимальної температури приміщення в зимовий період часу;
  • – має відповідати закладеному бюджету;
  • – краще звертати увагу на компанії, які були перевірені часом.

Щодо встановлення, то спочатку кабель розташовується згідно оптимальної схеми, після чого підключається до терморегулятора. Якщо система правильно працює, кабель заливається клеєм, після чого майстер починає встановлювати напольне покриття.