» » Як вирощувати патисони

Як вирощувати патисони

Люблю патисони за ніжний смак і незвичайну форму плодів. Маленькі, сантиметрів 10 в діаметрі, зазвичай мариную, а великі - фарширую, запікаю і подаю на стіл цілими.Так як патисон - найближчий «родич» кабачка, то способи їх вирощування схожі. Обидва люблять багато світла, води, тепла, простір, добре заправлений органікою грунт. Однак у патисонів є свої особливості.

Краща схожість у насіння 3-4- річної давності. Свіжі, попереднього року, необхідно попередньо кілька годин прогрівати при температурі 50 °. Вирощувати можна як через розсаду, так і при безпосередньому посіві в грунт.

У кожному разі важливо захищати рослини від холодних ночей і тим більше заморозків, які патисони не переносять зовсім. Я намагаюся розташувати грядку біля паркану, стіни сараю, теплиці або іншої будови, яке послужить додатковим укриттям від холоду та вітру.У добривах патисон зовсім не терпить хлор. Тому калійну сіль, хлористий калій, хлористий амоній вживати під патисони можна! Використовуйте деревну золу, з осені вносіть в землю компост і гній.

У мене патисони добре вдаються на «теплих» грядках, де під грунтом знаходиться «перина» з шару трави, сіна, опалого листя в суміші з гноєм. Патисони запилюються бджолами та іншими комахами. Якщо бджіл мало, то потрібно допомогти рослинам і пензликом перенести пилок з квітки на квітку.