Як вирощувати патисони

Люблю патисони за ніжний смак і незвичайну форму плодів. Маленькі, сантиметрів 10 в діаметрі, зазвичай мариную, а великі — фарширую, запікаю і подаю на стіл цілими.

Так як патисон — найближчий «родич» кабачка, то способи їх вирощування схожі. Обидва люблять багато світла, води, тепла, простір, добре заправлений органікою грунт. Однак у патисонів є свої особливості.

Краща схожість у насіння 3-4- річної давності. Свіжі, попереднього року, необхідно попередньо кілька годин прогрівати при температурі 50 °. Вирощувати можна як через розсаду, так і при безпосередньому посіві в грунт.

У кожному разі важливо захищати рослини від холодних ночей і тим більше заморозків, які патисони не переносять зовсім. Я намагаюся розташувати грядку біля паркану, стіни сараю, теплиці або
іншої будови, яке послужить додатковим укриттям від холоду та вітру.

У добривах патисон зовсім не терпить хлор. Тому калійну сіль, хлористий калій, хлористий амоній вживати під патисони можна! Використовуйте деревну золу, з осені вносіть в землю компост і гній.

У
мене патисони добре вдаються на «теплих» грядках, де під грунтом
знаходиться «перина» з шару трави, сіна, опалого листя в суміші з гноєм.
Патисони запилюються бджолами та іншими комахами. Якщо бджіл мало, то потрібно допомогти рослинам і пензликом перенести пилок з квітки на квітку.