НАВІЩО ВАМ ДОМАШНЯ СОНЯЧНА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ?

Устаткування для приватної сонячної станції

Побутові сонячні станції бувають мережеві, автономні і гібридні. Як випливає з назви, мережеві використовуються в тих випадках, коли об’єкт приєднаний до зовнішньої електричної мережі і працює одночасно з нею. Автономні і гібридні можуть працювати без підключення до зовнішньої мережі. Детально тут https://kbenergy.com.ua/ua/sonyachni-elektrostanciya-dlya-budinku.

Мережеві дешевше всіх і дозволяють зменшити рахунки за електроенергію, знижуючи обсяг споживання із зовнішньої мережі. Автономні і гібридні дорожче, але дозволяють накопичувати електроенергію в акумуляторах, щоб використовувати її в темний час доби або коли подача електроенергії переривається. Мінус перших в тому, що вони не можуть стати резервним джерелом енергії: при аварії у зовнішній мережі не вийде використовувати енергію панелей, так як вони автоматично відключаться. Мінус друге і третє — в дорожнечі.

Всі сонячні станції складаються з сонячних панелей, конекторів, тобто з’єднувачів, проводів і інверторів, які перетворять постійний струм від сонячних панелей в змінний і дозволяють управляти всіма потоками електроенергії. Акумулятори використовуються тільки в автономних і гібридних станціях.

Є безліч виробників обладнання, в тому числі російських. Станцію можна скомпонувати з обладнання від різних виробників. Для нашого аналізу візьмемо вже скомпоновані станції різних типів і потужності від різних постачальників і порахуємо їх середню роздрібну вартість. Розрахуємо середню вартість виробництва електроенергії на протязі всього життєвого циклу і виберемо найбільш підходящий варіант, щоб на його основі оцінити доцільність встановлення сонячних станцій в різних суб’єктах.

Вибирати будемо по потужності і ціною. Практично всі сонячні панелі і інвертори виробляються в Китаї — різниця в якості і продуктивності якщо і є, то невелика. Ще у інверторів бувають різні функції — корисні і не дуже. Ці аспекти можна оцінити за відгуками і описами самостійно.

Вибираємо по потужності. Ми знаємо, що в середньому за годину наш будинок споживає 1,33 кВт · год. А рівень інсоляції в Москві дозволить з 1 кВт номінальної потужності панелі виробити 1016 кВт · год на рік. Але нам потрібно значення вироблення за годину.

З 24 годин на добу в середньому по році тільки 12 світлих. Це час з 6 ранку до 18 вечора — влітку більше, взимку менше. Виходить 4380 годин на рік.

Тепер ділимо значення по інсоляції, 1016 кВт · год, на кількість світлих годин — і отримуємо, що панель потужністю 1 кВт буде виробляти 0,23 кВт · год на годину. А нам потрібно підігнати вироблення панелей до нашого середнього рівня споживання — 1,33 кВт · год на годину.

Множимо по черзі на 2, 3, 5 і так далі, поки не отримаємо значення, близьке до 1,33, але трохи нижче. У нашому випадку 5 × 0,23 = 1,15 кВт <1,33 кВт. Тобто нам потрібно сонячна панель потужністю 5 кВт.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *