Як побудувати теплицю самому

Свіжі, а головне натуральні овочі та зелень, можна вживати в їжу не тільки в літній період. Для того щоб радувати себе і близьких корисними продуктами досить побудувати теплицю на своїй ділянці. Процес зведення теплиці абсолютно не складний, а результат не змусить себе довго чекати. До того ж тепличний бізнес дуже популярний в сучасному світі, він вимагатиме відносно малих фінансових витрат, а окупність настане досить швидко.

Як побудувати теплицю самому

Необхідні матеріали для теплиці своїми руками

Щоб переконатися в тому, що теплиця — це швидко і дешево, погляньте на список матеріалів, які будуть потрібні для будівництва.
1. Арматура шестиметрова з діаметром десять міліметрів.
2. Смуга розміром 30х3 сантиметрів.
3. Куточок з параметрами 40х40х3 сантиметри.

Зверніть увагу на сучасний матеріал, який дуже часто використовується для зведення теплиць, як для домашнього користування, так і для промислового — полікарбонат. Саме під цей матеріал був розроблений і згодом виготовлений каркас представленої теплиці.

Як побудувати теплицю самому

{PAGEBREAK}
Розмір основного матеріалу покриття теплиці 6х1.8 метрів. Основною перевагою полікарбонату для теплиць є його міцність, довговічність, можливість створення правильного середовища усередині приміщення, а також відмінна пропускна здатність, яка дозволяє безперешкодному проникненню природнього сонячного світла.

Починається будівництво теплиці з етапу створення її нижньої частини, в майбутньому низ будови буде встановлений на фундамент, який необхідно попередньо підготувати. Нижня частина каркаса робиться з куточка за допомогою зварювання.

Як побудувати теплицю самому

Фундамент, про який говорилося раніше, повинен бути виконаний досить якісно. Від цього буде залежати, наскільки стійко теплиця розташується на землі, і як довго буде стояти. Якщо у вас залишилася цегла або щебінь від якого-небудь будівництва, сміливо можете використовувати його для цієї мети.

Дуже важливим моментом в будівництві теплиці є визначення розмірів. Якщо ви вирішили використовувати полікарбонат, то розробіть каркас теплиці, враховуючи його габарити. Один лист полікарбонату має ширину 1.83 метра. При правильному підборі розмірів можна вкластися в 3-4 листа.

Розміри нижньої каркасної частини теплиці повинні бути 5.49 метрів в довжину і 3 метри завширшки. За допомогою дюбелів кріпимо його на підготовлений фундамент.

Як побудувати теплицю самому

{PAGEBREAK}
Наступним етапом буде зварка дуг. Для цих розмірів необхідно заготовити 7 дугоподібних елементів. Встановлювати їх доведеться кожні 90 сантиметрів. На місці ділянки, який вільний, необхідно зробити розмітку, після цього варто зробити установку кондуктора. Його висота буде дорівнює висоті споруди, в нашому випадку — 2.20 метра.

Так як ми створюємо теплицю своїми руками, то і кондуктор теж можна зробити самостійно. Для цього необхідно взяти дошку, яка буде трохи перевищувати ширину теплиці, по краях дошки потрібно встановити обмежувачі. Потім на землі відкласти висоту теплиці, після чого можна промальовувати радіус, що йде від верхньої точки до обмежувача.

Арматуру необхідно вбити згідно радіусу, обмежувач, який повинен бути залізним і зігнутим по радіусу, арматура — за таким же принципом. Після всіх маніпуляцій отримані частини необхідно з\’єднати між собою. Зробити це можна за допомогою зварювання. Можливо, з першої дугою доведеться трохи повозитися і витратити більше часу, але в подальшому справа піде набагато швидше. Після зварювання частин їх необхідно вийняти з контуру і виконати те ж саме з іншими шістьма дугами.

Як побудувати теплицю самому

Коли всі дуги виготовлені, потрібно встановити першу і останню каркасну частину, а потім з\’єднати їх, по всій довжині, за допомогою арматури. Згідно зробленої раніше розмітці виробляємо установку решти п\’яти дуг, які розташовуються через кожні 90 сантиметрів. Щоб уникнути небажаного провалу даху, наприклад через рясних снігопадів, необхідно провести її посилення. Захист варто приварити.

Заміна матеріалу для теплиці на плівку

Якщо ви вважаєте, що полікарбонат матеріал не якісний або дорогий, то його з легкістю можна замінити спеціальною плівкою.

Як побудувати теплицю самому

{PAGEBREAK}
Плівка, за принципом установки, відрізняється від полікарбонату. Тому по краях смуги слід просвердлити отвори, які будуть розташовуватися через кожні 10 сантиметрів. Далі на кожному метрі потрібно протягнути дріт. Це необхідно для того, щоб плівка не провалилася, а залишилася в натягу. З торців смуг потрібно закріпити планки з дерева, до них згодом буде закріплена плівка. Такі ж планки з дерева потрібно закріпити по всій довжині вашої теплиці, а зробити це можна за допомогою бура-саморіза. Прикручується в підставу теплиці, розташоване знизу.

Вентиляційні отвори

У теплиці необхідно передбачити отвір для вентиляції. З цим завданням відмінно впорається невелике вікно, а також двері. Вікно теплиці також виконуватиме роль регулювання температури усередині приміщення, за якої вкрай важливо стежити, особливо в літній період високих температур.

Як побудувати теплицю самому

Безпосередньо над тим місцем, де у вас будуть розташовуватися грядки, можна зробити установку додаткового захисту, виконаної з тієї ж плівки. Що б зробити захист необхідно уздовж всіх грядок вкопати кілька дуг, в плівці завчасно варто виконати отвори, через які потім можна буде протягнути арматуру.

Як побудувати теплицю самому

Далі необхідно закріпити цю арматуру на стелі, вдаючись до допомоги знайомого дроту. Другий край плівки необхідно підперти за допомогою цегли або зафіксувати степлером до планок з дерева.

Як побудувати теплицю самому

Рекомендації по вибору матеріалу

• Не варто використовувати покриття зі скла при такому методі збірки теплиці. Теплиці зі скла мають зовсім іншу, геометричну форму і збираються інакше.
• Полікарбонат краще всього вибирати той, товщина якого становить 8 міліметрів.
• При виборі між плівкою і полікарбонатом необхідно пам\’ятати, що перший варіант (плівка), хоч і дешевше, але зажадає від вас щорічного вкладення на ремонт. Полікарбонат більш довговічний.
• Теплиця, яка буде зроблена власними руками, обійдеться в рази дешевше готової.

Сподіваємося, наша стаття про те, як побудувати теплицю своїми руками була корисною для Вас