З чого складається ламінат. Чи шкідливий він? » Корисні поради на кожен день - Даю Совет!
карта сайта Корисні поради на кожен день
» » З чого складається ламінат. Чи шкідливий він?

З чого складається ламінат. Чи шкідливий він?

Яку зробити підлогу? Питання актуальне для кожного, хто затіває серйозний ремонт. Мабуть, найпопулярнішим покриттям підлоги в наші дні став ламінат. Які особливості цього матеріалу? З чого він зроблений? Чи не шкідливий ламінат для здоров'я?

 

З чого зроблений ламінат?

 

 
Швидко Гроші UA [CPL, API] UA

Основною сировиною для цього матеріалу служить деревна тирса. Він приблизно на 90% з неї і складається. Весь секрет міцності і довговічності - в технології виготовлення багатошарового покриття.

 

 

Більшість виробників пропонують в масовому виробництві ламінат, що складається з чотирьох шарів:

 

 

- Верхній шар захисний. Він зроблений у вигляді ламінуючої плівки, що захищає від механічних впливів, нагрівання, впливу сонячного світла, забруднень. Це композитне багатошарове покриття, що складається з меламіну або акрилової смоли. Цей шар ламінату може включати мінерали мікроскопічних розмірів такі як корунд, що багаторазово збільшує опірність до стирання. Іноді цього шару надають рельєфність відповідно малюнку другого шару - декоративного.

 

 

- Декоративний шар зроблений з паперу або полімеру з нанесеним малюнком. Він може бути яким завгодно, імітувати камінь, плитку, дерево. Відтінок можуть задовольнити навіть найвибагливіших покупців. Як і усі опоряджувальні будматеріали, ламінат треба купувати однієї партії в необхідній кількості з невеликим запасом (обрізка, транспортування), щоб не було розходжень у відтінках.

 

 
Швидко Гроші UA [CPL, API] UA

- Основний шар - міцна деревно-стружкова або деревоволокниста плита, яка виробляється шляхом пресування під високим тиском деревного матеріалу з клеєм High Density Flag (HDF). Плита відрізняється пружністю, підвищеною щільністю, при цьому вона легка і без праці обробляється. На ній лежить основна функція по тепло і шумоізоляції, в ній також вирізаний замок, для з'єднання з іншими дошками.

 

 

- Самий нижній шар - це просочений парафіном картон, пластик або ще один більш щільний меламіновий шар плівки. Захищає ламінат від вологи, парів, грибка, цвілі, захищає від деформації, надає велику жорсткість і стійкість.

 

Переваги ламінату

 

 

Переваг у цього матеріалу багато:

 

 

1. Висока міцність і довговічність. Ламінат стійкий до ударів і подряпин, впливу тепла і хімічних речовин, термін служби його - від

7 років до декількох десятиліть, в залежності від виробника і умов експлуатації.

 

 

2. Декоративність.Малюнок ламінату може зовні дуже схожим на паркет, виготовлений з деревини цінних порід. Він прекрасно виглядає, а коштує значно дешевше справжнього дерев'яного паркету, що дозволяє істотно заощадити кошти, надавши своїй квартирі елегантність і красу.

 

 

3. Невисока вартість. У порівнянні з паркетною дошкою ламінат дешевше, його установка не вимагає додаткових матеріалів і пристосувань.

 

 

4. Швидкий монтаж. Самостійний монтаж ламінатного покриття - справа не складна, воно цілком під силу початківцю майстру. Встановлюється ламінат швидко, без цвяхів і клею, завдяки спеціальній системі замків.

 
Швидко Гроші UA [CPL, API] UA

 

5. Простий догляд. За підлогою, покритою ламінатом, легко і приємно доглядати: його не потрібно мити, а досить протирати вологою ганчіркою. При цьому різні плями і потьоки, як правило, легко видаляються з покриття за допомогою мильних розчинів.

 

Чи шкідливий ламінат?

 

 

Ламінат зроблений з подрібненого дерева, продукту натурального і екологічного. Але для додання міцності недостатньо високого тиску, тому матеріал просочують смолами, шари склеюють за допомогою натуральних або штучних сполучних речовин. Деякі з цих матеріалів містять небезпечні для здоров'я речовини: фенол, формальдегід, толуол. Вважається, що раз вони є в матеріалі, то обов'язково повинні виділятися в процесі експлуатації в повітря і шкодити здоров'ю. Ось тільки є тут один момент - їх так мізерно мало в ламінатній дошці, що ніякої шкоди вони завдати не можуть. Повітря звичайної міської квартири цих речовин містить набагато більше і без ламінату.

 

 

Згідно з європейськими нормами ламінат ділиться на кілька класів емісії (ступеня виділення формальдегіду). Матеріал більшості відомих виробників володіє класом емісії не вище ніж Е1. Саме такий матеріал є абсолютно нешкідливим для людського здоров'я, оскільки частка шкідливої ​​речовини в його складі вкрай мала.

 

 

Важливо інше. При загорянні ламінату виділяється небезпечний для здоров'я газ високої токсичності, що приводить до серйозних отруєнь. Якщо загорівся ламінат, то не намагайтеся його гасити самостійно і постарайтеся піти із зони задимлення.

Так чому, все ж, ходять чутки про шкоду ламінату? Суть в тому, що є дві категорії матеріалу - високоякісний ламінат відомих брендів і дешева підробка під ламінат.

 

 

Відомі виробники цього підлогового покриття ретельно контролюють склад і технологію виготовлення, їх продукція нешкідлива, що підтверджують сертифікати безпеки незалежних організацій і велика популярність цього матеріалу в європейських країнах.

 

 
Швидко Гроші UA [CPL, API] UA

Підробки під ламінат роблять на основі дешевого аналога ДСП (деревно-стружкові плити). Щільність такої основи невисока, тому її просочують клеями і смолами, що містять невиправдано велика кількість формальдегіду Е240. Інші параметри такого «ламінату» теж не контролюються, і що насправді містить такий продукт - нікому не відомо.

 

 

Тому при виборі ламінату не прагніть купити покриття дешевше, а зверніть увагу на сертифікати якості та безпеки: здоров'я важливіше економії.


Реклама от Google / Ads by Google
Відкрити З чого складається ламінат. Чи шкідливий він?
8-09-2016
Кулькість читачів: 1970