Чохли на меблі. Економія або модна тенденція?

Чохли для меблів — це добре забута класика. Їх активно використовували наші бабусі і прабабусі для того, щоб продовжити термін служби своїх меблів. Зараз знову повертається мода на ці аксесуари. Чим же привабливі меблеві чохли?

Всі знають, що хороший диван може служити багато років, але оббивка втрачає вигляд досить швидко. Згодом вона стирається, вигорає, брудниться. При цьому купувати нову м\’яку меблі кожні 2-3 роки недоцільно і далеко не всі можуть собі це дозволити. Набагато простіше і дешевше оновити дивани та крісла, замінивши оббивку. Але є ще більш простий і доступний спосіб — це чохли на меблі.

Останнім часом чохли стали використовувати не тільки в чисто практичних цілях, але і як елемент декору. З\’явилися цікаві моделі з еластичних тканин, імітації хутра і зеленого газону. Африканські мотиви і скандинавські візерунки, строкаті східні тканини і
екзотичні матеріали — все це може бути використано при пошитті чохлів.

Для чого потрібні чохли для меблів?


Зовсім не обов\’язково чекати, коли оббивка істреплется, чохли можна використовувати і для профілактики. Ось які завдання можна легко вирішити за їх допомогою:

    — Захист меблів в процесі її експлуатації;
    —
Оновлення дизайну і зміна стилю інтер\’єру;
   
— Підготовка до свят і вечірок.

Захист оббивки м\’яких меблів особливо актуальна, якщо в сім\’ї маленька дитина, кішка або собака. Діти люблять розмальовувати все доступні поверхні. Тварини залишають свої відмітини. Чохол на диван можна випрати або віддати в чистку, а оббивку доведеться міняти. Мудра бабуся в очікуванні онуків одягне чохли на свої меблі і буде спокійно спостерігати за їх витівками.

Давно
минули ті часи, коли м\’які меблі для інтер\’єру підбирали непомітних
відтінків, щоб вона підходила на всі випадки життя і служила довгі роки.
Все більшої популярності набирає мода змінювати кольорову гаму свого будинку в залежності від сезону. А що краще чохлів для меблів підходить для реалізації такої ідеї! Теплі червоно-оранжеві відтінки хороші для холодної зими, а ніжна зелень з квітковим візерунком подарує весняний настрій!

Використовуючи різні чохли, можна сміливо змінювати стиль інтер\’єру. Класичний
диван легко перетвориться диван зі східної казки, якщо надіти на нього
яскравий чохол і підібрати подушки з китицями і кольорові валики.
Додавши кілька предметів декору можна повністю перетворити стиль кімнати. Фантазії немає меж — це відомо всім, і як раз чохли допомагають її нам реалізовувати.

 Крім того, перестановки м\’яких меблів в залежності від пори року теж створюють проблему. Наприклад,
якщо взимку центром вітальні служить камін, навколо нього
розташовуються диван і крісла, то з приходом теплого літа диван
пересувають до вікна або скляних дверей на терасу, крісла-таки
залишаються на старому місці.
Оббивка дивана на сонці вигорає швидше, це з часом стає помітно. Яскравий чохол на диван допоможе уникнути такої неприємності, а при
вмілому поєднанні тканини і декору підкреслить два центри в вітальні.

Тематичні вечірки та дитячі свята вимагають особливої ​​підготовки. Щоб
витрати на оформлення інтер\’єру не виявилися захмарними, використовують
чохли для м\’яких меблів в обраному для вечірки стилі.
Тканини беруть недорогі, моделі — в залежності від тематики. Не секрет, що меблів часто не вистачає на всіх гостей. У справу йдуть старі стільці і табурети з комори, іноді навіть у сусідів доводиться позичати. Простенькі чохли зроблять з усього цього різнобою відмінний комплект! А то, що після такого заходу доводиться відчищати оббивку дивана від морозива або салату, відомо всім. Чохли для м\’яких меблів і тут виручають! Зберігати їх до наступного свята теж не складно, місця вони займають небагато.

Які чохли вибрати?


Меблеві чохли можна умовно розділити на два види:

    — Тканинні, пошиті для конкретного дивана чи крісла;
   
— Еластичні натяжні, які підходять практично для будь-чого.

Тканинні чохли повторюють форму меблів, вони зазвичай на блискавки, знімати їх не важко. Пошити чохли не завжди просто. Складні форми крісел і диванів ускладнюють роботу. А безформні ганчірки, що лежать некрасивими складками, інтер\’єр не прикрашають. Допомога фахівця тут зайвою не буде.

Останнім часом у продажу з\’явилися готові натяжні чохли для меблів. Вони легко розтягуються і стискаються, здатні приймати будь-яку форму. Сьогодні купити еластичні чохли для меблів просто, вибір їх величезний. Багато хто віддає перевагу купувати готові чохли на м\’які меблі ще й тому, що заздалегідь знають, яким буде результат.

Як доглядати за чохлами


Доглядати за ними просто — меблеві чохли не обов\’язково віддавати в хімчистку, їх можна прати в пральній машинці. Режим вибирають в залежності від типу тканини.

Для людей, які страждають від алергії на миючі засоби, це просто знахідка. Не потрібно використовувати хімічні засоби для чищення оббивки, які неможливо видалити повністю.