Сучасні тенденції у системах димовідведення

Причина появи диму у приміщенні може бути різною: наявність пожежі, технічні несправності, випуск шкідливих газів, використання певних хімічних речовин. За допомогою фахівців «Елітпожсервіс» можна замовити та встановити сучасні системи димовидалення та інше обладнання для захисту людей під час пожежі.

Способи димовідведення поділяються на два типи: природний і механічний. При першому варіанті використовуються конвекційні потоки повітря, а при другому – механічні системи для активного виведення диму з будівлі.

Компоненти систем димовідведення

Устаткування димовідведення є важливою частиною безпеки будівель та інших приміщень. Головна мета таких систем – забезпечити ефективне виведення диму та гарячого повітря назовні. Ці системи включають наступні компоненти:

 • Димовсмоктувачі. Вони встановлені у витяжних отворах або в системі вентиляції. Системи включають автоматичні димовідведення, які активуються детекторами дима або тепла.
 • Клапани димовідведення. Розташовані у витяжних шахтах і відкриваються під час пожежі для виведення диму.
 • Пристрої, які використовують природні конвекційні потоки повітря (витяжні вікна, вентиляційні отвори або спеціальні конструкції дахів).
 • Системи подавання свіжого повітря. Забезпечують достатню кількість свіжого повітря для пожежних і евакуації.
 • Відкривання вікон та дверей в автоматичному режимі. Застосовується для поліпшення вентиляції.
 • Датчики пожежі. Виявляють наявність диму або тепла та активують системи.
 • Панелі контролю. Моніторять роботу.

 

Вибір конкретного методу димовідведення залежить від різних факторів, таких як тип будівлі, її розмір, характеристики, конструкція і функціональне призначення та вимоги місцевих будівельних нормативів.

Інноваційні засоби димовідведення

Сучасні тенденції в сфері захисту будівель дозволяють використовувати технології Internet of Things (IoT) для автоматизації систем димовідведення та інтеграції їх з іншими системами управління будівлею. Застосовуються датчики пожежі, диму та тепла, які взаємодіють з алгоритмами штучного інтелекту для швидкого та точного виявлення пожежі та активування систем.

Існують можливості моніторингу та управління через віддалений доступ за допомогою мобільних додатків або веб-інтерфейсів. Розроблено системи, які можуть ефективно управляти процесом димовідведення в різних зонах будівлі, оптимізуючі евакуацію та гасіння пожежі.

Встановлення систем димовідведення включає в себе кілька етапів:

 1. проектування;
 2. монтаж обладнання;
 3. встановлення датчиків;
 4. підключення до системи управління;
 5. тестування та налагодження параметрів;
 6. навчання персоналу.

Важливо відзначити, що це завдання краще довірити кваліфікованому фахівцю або компаніям, які мають досвід у проектуванні та встановленні подібних систем.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *