Різновиди мультитулов. Зі Швейцарії по всьому світу

Існує безліч таких суперечок: хто сильніший — слон чи кит? Якщо великий літак і вертоліт зв'язати ланцюгом, то хто вийде переможцем? АК і М-16: що краще? Таке ж протистояння гігантів представляється і при порівнянні класичного мультитула з плоскогубцями (пассатижами) і багатопредметного ножа швейцарського типу.

Що краще мультитул або швейцарський ніж

Причому, гігантів не в сенсі розміру і ваги, а в категоріях великої сфери застосування цих двох чудових пристосувань і просто величезної армії шанувальників кожного з них (або обох відразу).

І ще одне важливе питання — що ж вибрати в підсумку: мультитул або швейцарський ніж? Основні критерії, якщо залишити за рамками теми вартість, будуть виглядати приблизно так:

  • головний: якщо вам часто потрібні з собою плоскогубці (або ви так думаєте), то мультитул.
  • якщо немає або не дуже, то за очі вистачає швейцарця, тим більше, що є моделі швейцарського ножа з пассатижами є і не у всякому, але ми ж про інструменти з великою кількістю функцій говоримо).

Далі ж починається найцікавіше. Аргумент клинка.

Існує думка, що у мультитулов клинки ущербні, тобто малогабаритні. А малий розмір — це обмеження функціональності. І, справді, клинок у класичного мультитула видається не в головній ролі. Все-таки, це не ніж, а набір інструментів на базі пассатижей.

Однак, все-таки це скоріше оману. Є безліч моделей мультитулов з клинками цілком робочих розмірів. І насправді, тут все більше залежить від габаритів. У среднеразмерного мультитула і великого ножа швейцарської компонування, більш-менш близьких за розміром, і клинки будуть схожими.

Інша проблема — це щось ексклюзивне в складі одного типу набору інструментів і відсутність такого в іншому. Наприклад, мало швейцарців з повноцінним бітотримач, а в класичних примірниках це так взагалі не передбачається.

Або часто в мультитулов немає взагалі ніяких ножнічек. Так, що хоч обидва з собою носи. Але, в принципі, це не такі вже й значні недоліки — не так вони впливають на функціонал, щоб многопредметнік або мультитул вимерли як вид.
Основні відмінності пролягають в такій площині:

  1. Швейцарці ідеальні для вирішення різноманітних побутових завдань і виїздів на природу, але особливо складні, і, тим більше — важкі роботи, це не про нього. Головний плюс, при всій багатопредметності — легко поміщаються в кишені.
  2. Багатофункціональні мультитули, на відміну від швейцарського ножа, як раз призначаються для більш важких робіт. При цьому вони вже програють в компактності. У кишені носити їх досить незручно, хіба що в чохлі на ремені. Доречніше він буде бардачку машини, в рюкзаку або підсумці.

Виходить, що основне розмежування йде за ступенем повнорозмірні і кишеньковості Повнорозмірні мультитули більш універсальні, кишенькові — компактніше. І, якщо перші громіздкі, то у других сфера застосування — обмежена.

Отже, підіб'ємо підсумки і зробимо висновки. Багатопредметний ніж швейцарського типу — це багатофункціональний інструмент «навколо ножа». Причому, не просто складного ножа, а складаного, згодом прогресувало в багатозадачність набір інструментів. І його концепція знаходиться навколо цього, а все інше вторинне.

Пассатіжного мультитул — концепція навколо плоскогубців. І вони — це найбільш важливе, дієве, потужне. Це на максимум реалізований силовий ремонтний набір, на той максимуму, що дозволяє його компактний формат.

Вибір формується приблизно так. Якщо організовується захід з чимось складно технічним — байдарки, катер, спінінг, велосипед, ледобур і так далі, то беремо мультитул і закриваємо очі на його вагу і габарити.

Якщо вам потрібен набір інструментів, але щось таке не передбачається, то швейцарський

При цьому потрібно, звичайно ж, розуміти, що максимум важкої роботи, яку можна зробити за допомогою швейцарця — це щось розкрутити, відкрити консерви, відкоркувати вино, зашити, відпороти і так далі. Тобто такий хозбит «на ходу» — в місті чи в нескладному поході. Причому, все це поміщається в кишені і завжди знаходиться під рукою.

Виходить, що швейцарець і мультитул — речі хороші, кожні на своєму місці і в потрібній ситуації. При цьому вони можуть, як доповнювати один одного, так і бути хорошим доповненням.

Що ж стосується їх якості, то тут все залежить від виробника, не такий закономірності, що швейцарський ніж гірші за якістю, ніж

Так що, не варто грубо порівнювати обидва ці різнотипні набори інструментів, і говорити, що тільки один з них краще, а другий — ні. Тим більше, що справжнього ремонту вам знадобляться справжні пасатижі, для збірки — повнорозмірні викрутки, для колоди — нормальна пила або ножиці для справжньої крою.
А мультитул або багатопредметний ніж швейцарського типу — це гарні рішення для тих випадків, коли або нічого немає, або більше нічого не треба.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *