Як зробити іграшку з паперу своїми руками — самохідний дракон

Механічні іграшки — це таке дивовижне чарівництво, їх можна прирівняти з фокусами. Здавалося б — нічого складного, але як здорово, коли іграшка, немов оживає, виконує якісь прості дії! А ще цікавіше — зробити таку диво-іграшку своїми руками. Робити паперового самохідного дракона набагато простіше, ніж може здатися. Адже для того, щоб він котився по підлозі, не потрібні пружини або шестерні.

Як зробити іграшку з паперу своїми руками - самохідний дракон

Для створення іграшкового дракончика нам необхідно

кольоровий папір;
щільний картон;
невелика пластмасова циліндрична коробочка від витаминок або ліків;
пластилін або гіпс;
тонка і міцна мотузочок;
шматок алюмінієвого дроту товщиною 1 мм;
аптечна гумка;
плоскогубці;
клей, дирокіл, ножиці.

Як зробити своїми руками самохідного іграшкового дракончика

1. Для початку давайте зробимо корпус паперового дракончика. Перекреслити за допомогою олівця і лінійки викрійку тулуба і голови дракона на зелений папір. Виріж отримані фігури.

Як зробити іграшку з паперу своїми руками - самохідний дракон

{PAGEBREAK}
2. Заготівля тулуба являє собою довгу прямокутну смугу паперу: один кінець смуги рівний, а другий — трохи загострений. Відміряйте лінійкою і помічайте олівцем відрізки по 2 см уздовж довгої сторони смуги, а потім зігніть її навпіл уздовж всієї довжини і складіть гармошкою по зроблених позначках.

Як зробити іграшку з паперу своїми руками - самохідний дракон

3. Тепер слід скласти складною гармошкою тулуб дракона, як це показано на викрійці. Оскільки смуга паперу вже складена звичайною гармошкою — розсовуючи кожну складку, робіть кут, прогинаючи частини складки всередину. Виріжте багато трикутників з помаранчевого паперу, прикрасьте їх чорними кружечками і наклейте на межі згини — так, щоб вийшов гарний гребінь з шипів.

4. Тулуб готовий, так що давайте закінчимо робити голову дракона. Вирізана заготівля із зеленого папери у вас вже є, але голова у нашого дракона — найважливіша частина, і її потрібно зробити міцною. Наклейте заготовку на лист середньої щільності картону і виріжте по контуру. Посередині драконячого чола зробіть отвір за допомогою діркопробивача. З кольорового паперу і картону зробіть дракону вушка, очі, рот, ніздрі і простий орнамент, приклейте всі ці елементи до голови. Коли вона буде повністю готова, приклейте до неї тулуб дракона.

5. Ось тепер ми приступимо до справжньої магії. Візьміть циліндричну коробочку і заповніть її пластиліном. Замість пластиліну можна залити гіпс, тут важливо, щоб матеріал був досить важкий. Тепер з щільного картону виріжте 2 однакових кола діаметром 3 см і приклейте їх до коробочці. Шилом зробіть в картонних колах по дірочці, щоб вони розташовувалися один навпроти одного. Розріжте аптечну гумку і протягніть в ці дірочки. Вийде щось на зразок котушки.

Як зробити іграшку з паперу своїми руками - самохідний дракон

{PAGEBREAK}
6. Шматок алюмінієвого дроту довжиною 10 см і товщиною 1 мм очистіть від «сорочки», щоб вона залишилася тільки на краях. Зігніть дріт за допомогою плоскогубців коромислом і підігніть обидва її кінці назовні. Повинно вийти півколо з крючочками на кінцях. На ці гачечки надіньте петельки аптечної гумки з котушкою. Зав\’яжіть гумку на вузлик — так, щоб вона була натягнута, але не дуже сильно.

7. Тепер посередині коробочки-котушки прив\’яжіть один кінець мотузки, намотайте на коробочку майже всю мотузку, а залишений короткий кінчик просмикніть в отвір посередині голови дракона. Виріжте з щільного паперу кілька смужок, намажте їх клеєм і приклейте дротове коромисло з внутрішньої сторони голови дракона.

Іграшка самохідний дракончик готовий! Щоб запустити його, просто потягніть за мотузочку, опустіть на підлогу або будь-яку іншу рівну поверхню, і як тільки ви відпустите мотузку, дракон помчить вперед!