Як легко і просто зробити рамку

Зробити вдома рамку для фотографії або картини не складе ніяких труднощів. Ви можете швидко зробити абсолютно оригінальний виріб, який зможе стати справжньою прикрасою вашого будинку.

КРОК 1
ПІДГОТУЙТЕ МАТЕРІАЛИ

Щоб приготувати рамку, вам потрібно буде заздалегідь придбати деякі матеріали. Це багет, шнур, фанера або щільний картон, декілька невеликих цвяхіів, різак, лінійка з металу і маскувальна стрічка.

КРОК 2
ПРОДУМАЙТЕ ДЕТАЛІ

Перш ніж починати виготовляти рамку, продумайте гарненько відтінок обкладенки і візерунок майбутньої рамки, а також зробіть заміри малюнка, який збираєтеся вставити в рамку. Якщо ви вважаєте, що малюнок потрібно буде трохи зменшити або обрізати злегка пошарпані края, зробіть це використовуючі ніж і металеву лінійку.

КРОК 3
ВИРІЖТЕ ПРЯМОКУТНИК

{PAGEBREAK}
Наступне, що вам потрібно зробити — якомога точніше в центрі обкладенки намітити розміри малюнка. Після цього візьміть похилий різак або різак для обкладенки і акуратно починайте вирізати в центрі прямокутник. Потім видаліть його звідти.

КРОК 4
ВИРІЖТЕ МАЙБУТНЄ З\’ЄДНАННЯ

Коли закінчите з центром, приступайте до вимірювання довжини зовнішніх сторін обкладенки, а потім, скошуючи торці, виріжте за розмірами 4 відрізка дерев\’яного профілю. Слід сказати, що це найскладніший і важливий етап роботи. Ви повинні бути дуже точною і акуратною. Якщо ви щось упустите, з\’єднання може бути неточним і вам доведеться все починати спочатку. Пам\’ятайте про те, що довжина вашого профілю повинна бути трохи більша, ніж довжина відповідної кромки.

КРОК 5
СКЛЕЮЙТЕ ДЕТАЛІ

Коли ви виріжете деталі, нанесіть на торці відрізків профілю столярний клей і склейте їх. Потім за допомогою 2 скоб з\’єднайте всі стики — це зробить ваше з\’єднання більш міцним. Коли ви це зробите, залиште виріб поки він повністю просохне.

КРОК 6
ПРИКЛЕЙТЕ МАЛЮНОК

Коли рамка висохне, за допомогою маркувальної стрічки приклейте ваш малюнок до обкладенки так, щоб він заповнив усе «вікно».

Читати також: Як самостійно зшити довгу спідницю

КРОК 7
ВСТАВТЕ ФАНЕРУ

{PAGEBREAK}
За розміром рамки виріжте фанеру або щільний картон і, закриваючи малюнок і обкладенку, вставте його в рамку. Після цього закріпіть все маленькими цвяхами.

КРОК 8
ПРИКРІПІТЬ ШНУР

Стик між «кришкою» і рамкою заклейте. Після цього на задній стороні рамки проколіть шилом отвори. Туди потрібно вкрутити вушка і прикріпити шнур. Що ж, тепер ваша рамка готова. Тепер її запросто можна вішати на стіну.

КРОК 9
ВИБИРАЙТЕ ПРАВИЛЬНІ РОЗМІРИ РАМКИ

Не забувайте про те, що для різних картин виготовляються і різні рамки. Так, рамка того ж розміру робиться для картин, намальованих олійними фарбами. А от якщо ваша картина виконана естампом і аквареллю, щоб зображення сприймалося краще, робіть рамку в півтора-два рази більшою. А ось для картин, чиї пропорції нагадують квадрат, і рамки повинні бути квадратними.

КРОК 10
ВИКОРИСТОВУЙТЕ ДОДАТКОВЕ ПРИЛАДДЯ

Не бійтеся використовувати при виготовленні рамки додаткові приналежності, які зможуть істотно полегшити вам завдання. Так, відмінно вам допоможуть спеціальні затиски, які використовують для кріплення картини в рамці. Щоб вставити або вийняти картину, вам потрібно буде всього лише повернути ці затиски. А от в якості заготовок можна використовувати розібрані багети від рамок.

Всього кілька кроків — і ваша оригінальна рамка готова. Тепер ваші очі буде радувати не тільки яскрава картинка, але і рамка, зроблена своїми руками.