Методики Лікування Алкоголізму у Хмельницькому

Існує помилкова думка, що алкоголізм — це ознака відсутності сили волі, розбещеності, вседозволеності… Все що завгодно, тільки не серйозна хвороба, яка потребує відповідального підходу з боку медиків, родичів та самого алкоголіка. Більше про лікування алкоголізму у Хмельницькому тут https://vitacode.com.ua/likuvannia-alkoholizmu-khmelnytskyi-koduvannia.

Тим часом доведено, що алкоголізм — це психіатричне захворювання, впоратися з яким можна лише за умови усунення психологічного підґрунтя розвитку хвороби. На щастя, наркологія має досить широкий спектр можливостей для успішного терапевтичного ефекту.

Методики Лікування Алкоголізму у Хмельницькому

Важливо знати: якщо хворий перебуває у хронічній стадії алкоголізму, самостійно впоратися з недугою неможливо. До тверезого життя можна повернутися лише за допомогою спеціалістів та комплексного підходу до лікування залежності.

Незважаючи на те, що наркологія є порівняно молодим медичним напрямом, у міжнародній практиці діють уже затверджені протоколи лікування алкоголізму. Як наука в цілому, так і наркологія, зокрема, робить величезні кроки вперед, тому навіть хронічний алкоголізм не може бути вироком. Лікарі дають людині можливість стати здоровою та повернутися до нормального життя. Для цього потрібно небагато: дати згоду на лікування пройти усі етапи лікування.

У сучасній наркології використовують три методи протиалкогольної терапії.

Методики Лікування Алкоголізму у Хмельницькому

Заборонні методи

Кодування – загальновідома назва методу. Насправді це означає, що алкоголіка обмежують у вживанні алкоголю на заданий період. Для кодування медики застосовують медикаментозні, психотерапевтичні чи апаратні засоби. Кодування формує негативний рефлекс на навіть невеликої кількості алкоголю.

Медикаментозні методи

Це метод лікування з використанням лікарських препаратів, за допомогою яких проводиться детоксикація організму та стабілізація психічного та фізичного стану хворого. Спеціально затвердженого переліку препаратів немає, на відновлення стану пацієнта лікар призначає фармакотерапію, яка вирішує конкретні завдання. При призначенні лікар спирається на анамнез, поточний стан та індивідуальні показники хворого.

Психотерапевтичні методи

Комплексне лікування алкоголізму обов'язково передбачає використання методик психотерапії. Робота психотерапевта починається буквально з першої консультації спільно з наркологом до курсу реабілітації в наркологічній клініці. Тільки завдяки психотерапевтичному втручанню можливо переформатувати свідомість алкоголіка та спрямувати його дії та думки на підтримку здорового способу життя без алкоголю.