Показання до проведення УЗД обстеження

Багато людей задають питання про те, навіщо робити УЗД в Києві, наприклад, черевної порожнини, що це дасть, і як підготуватися до процесу. УЗД є невід’ємною частиною діагностики у медицині. На його допомогу можна побачити зображення внутрішніх органів. Використовуючи спеціальні частоти можна визначити, наприклад, стан нирок або печінки на даний момент. Розглянемо функції та органи, які можна перевірити за допомогою УЗД, докладніше.

1. Печінка – один із найбільших органів людини, який знаходиться у правій частині підребер’я. Функція печінки – вироблення жовчі, необхідне розщеплення жирів. Крім того, вона накопичує глюкозу та чистить організм, виводячи з нього шкідливі токсини.

2. Аорта – найбільша артерія, що у області черевної порожнини. Основна її функція – постачання нижньої половини тулуба та ніг кров’ю.

3. Селезінка — тендітний орган, який знаходиться в черевній порожнині, з лівого боку підребер’я. Основна її функція – виведення із організму старих кров’яних клітин. Також селезінка виконує захисну функцію та бореться з інфекцією.

4. Жовчний міхур — орган конічної форми, що знаходиться в нижній області печінки. Основна його функція – накопичувальна. Пацієнтам можливо потрібно створити УЗД даного органу для підтвердження попереднього діагнозу «гострий холецистит», «холангіт» та ін.

5. Нирки — парний орган, що має форму боба. Знаходяться в черевній ділянці з обох боків хребта.

Для кожної вікової групи рекомендовано різні профілактичні набори УЗД діагностики, які потрібно проходити щорічно. Дітям до року рекомендується робити УЗД внутрішніх органів, серця та нейросонографії. Дітям до школи достатньо УЗД органів черевної порожнини, якщо немає симптомів або хронічних захворювань. Дітям шкільного віку та підліткам необхідно робити УЗД органів черевної порожнини та органів сечостатевої системи. Жінкам у будь-якому віці рекомендується щорічно робити УЗД черевної порожнини, щитовидної залози, молочних залоз та органів малого тазу. А чоловікам, крім органів черевної порожнини та щитовидної залози, ще УЗД сечового міхура та передміхурової залози. Необхідність обстеження чоловіків та жінок у відповідному віці полягає в тому, що багато хвороб внутрішніх органів можуть тривалий час протікати безсимптомно, тому більшість лікарів наполягає на щорічній перевірці стану здоров’я.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *