Як зберегти сердце здоровим

Запитайте «сердечних справ майстра», що саме він сам особисто робить
для власного здоров\’я — і професіонал поділиться нескладними і
зрозумілими рекомендаціями, які перевірені практикою.
 
1. Висипайтеся
Якісний відпочинок вкрай важливий для серця. Здоровий сон, коли ви прокидаєтеся з повними силами, нормалізує тиск і підтримує ваші судини.

2. Пийте достатньо води
Ви можете не помічати зневоднення. Але при цьому, якщо в організм надходить менше 5 склянок води в день,
кров стає більш в\’язкою, вона гірше переносить кисень до ваших клітин і
органів, зростає ризик появи тромбів в судинах.

3. Правильно харчуйтеся
Ідеальною
для здоров\’я серця вважають середземноморську дієту: багато овочів,
якісні макарони або рис плюс риба і оливкове масло.
Кожен день необхідно з\’їдати хоча б кілька ягід (хоча б заморожених). Крім того, в раціоні повинно бути багато білка, щоб живити серцевий м\’яз.

4. Заряджайтеся хорошим настроєм
Обов\’язково знайдіть привід посміятися хоча б раз в день! Це найдієвіший спосіб захистити ваше серце. Також освойте хоча б найпростішу медитацію і 15 хвилин в день слухайте приємну вам музику, закривши очі. Це допоможе вам продовжити молодість на довгі роки.

5. Ходіть по сходах
Найпростіший вид кардіонагрузок — пройти кілька прольотів пішки. Статистика переконливо показує, що ризик серцевого нападу набагато нижче у тих, хто обходиться без ліфта і ескалатора.

6. Будьте вдячні
Обов\’язково вимовляйте слова подяки за все хороше, що з вами відбувається, хоча б подумки. Вчені довели, що подібні дії неймовірно добре сприяють для здоров\’я серця і
судин, крім того, вони нормалізують тиск і зупиняють запальні процеси в
організмі.

7. Не переносіть застуду на ногах
Респіраторні і вірусні інфекції можуть давати серйозні ускладнення саме на серце, часом призводять до інвалідності. Тому якщо захворіли, обов\’язково забезпечте своєму організму відпочинок, необхідний для повного одужання.

8. Подбайте про вітамін D
Влітку поповнити його запаси простіше простого — потрібно неодмінно бувати на свіжому повітрі, найкраще в ранкові години. Восени і взимку необхідно приймати препарати і вживати продукти, багаті цим вітаміном. Це дуже важливо не тільки для підтримки міцності кісток, але і для
захисту від серцевого нападу, а також запобігання інсультів та
інфарктів.

9. Хороший алкоголь в розумних кількостях
Приємний спосіб підтримувати серце і судини в здоровому стані — келих сухого червоного вина в день. Вміщені в ньому флавоноїди регулюють кількість холестерину в крові, а також зміцнюють стінки судин. А ось алкогольні надмірності — навпаки, перший спосіб завчасно підірвати своє здоров\’я.

10. Балуйте себе шоколадом
Кілька часточок в день також допомагають подбати про серце завдяки унікальним властивостям какао. А крім того — підняти настрій. Перш
за все це стосується гіркого шоколаду, в якому вища концентрація
рідкісних біологічно активних речовин, і менше жирів і вуглеводів.