ВГС (вірус гепатиту С), антитіла класів IgG/M

Аналізи на гепатит с визначає як сам факт зараження, а й вид (тип) вірусу A, B, C, D, E, F і G. Іноді у хворого виявляються кілька типів збудника.

  ЯКІ АНАЛІЗИ КРОВІ МОЖНА ЗДАТИ НА ГЕПАТИТ

При підозрі на гепатит А здається аналіз Anti-HAV-IgG, що виявляє антитіла IgG до вірусу, що з'являються після одужання або щеплення. При контакті з хворим і холестазі показана здача Anti-HAV-IgM на антитіла IgM, що утворюються безпосередньо при захворюванні, вірус також виявляється за допомогою ПЛР-реакції, вартість якої вища за інші типи лабораторних досліджень.
Перевіритись на наявність вірусу гепатиту В можна, здавши аналіз на HBsAg – австралійський антиген. Його підвищена концентрація зберігається як під час хвороби, і після одужання. Позитивним результатом вважається рівень антигену більше 0,05 МО/мл, а негативним – менше.
Гепатит З визначається аналізом Anti-HCV-total — що показує можливе зараження. Діагноз підтверджується ПЛР-аналізом, що показує кількість РНК вірусу гепатиту С у крові. Позитивним результатом вважається концентрація РНК збудника > 108 МО/мл, сумнівним – 102-108 МО/мл, негативним – менше 102 МО/мл. Цим методом визначається генотип вірусу гепатиту С. За сумнівних результатів аналіз рекомендується перездати через деякий час, доповнивши іншими лабораторними дослідженнями.

ІНШІ АНАЛІЗИ НА ГЕПАТИТ

Сеча на жовчні пігменти. При всіх типах гепатиту, що супроводжуються ураженням печінки, в урині знаходять білірубін та підвищену концентрацію уробіліногену 5-10 мг/л;
Біохімічний аналіз на рівень білірубіну. Чим важчий гепатит, чим вища концентрація цього жовчного пігменту:
легка форма – 90 мкмоль/л;
середня вага – 90-170 мкмоль/л;
важка – понад 170 мкмоль/л.
Збільшуються показники АСТ>75 Од/л, АЛТ>50 Од/л, а загальний білок знижується нижче 65 г/л.

Однак біохімічний аналіз та дослідження сечі є лише додатковим (допоміжним) методом діагностики.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *