Як правильно харчуватися при артрозі

Правильне харчування — один з ключових чинників, що впливають на наше здоров\’я.

При артрозі ж необхідно збалансувати свій раціон, ґрунтуючись на поради лікаря і з огляду на тяжкість хвороби. Так, і переїдання, і голодування можуть призвести до сумніх наслідків для здоров\’я суглобів. У наш час проведено багато досліджень, метою яких було виявлення та вивчення можливих причин появи артрозу. Однією з основних є зайва вага. Однак в боротьбі з артрозом необхідно пам\’ятати, що організм не повинен відчувати дефіцит корисних речовин і мікроелементів.
 

 

У зв\’язку з цим дуже важливо усвідомлено і розумно підходити до питання свого харчування. Які ж продукти варто виключити з раціону? Отже: — продукти, в яких містяться швидкі вуглеводи, що сприяють відкладенню жирів (солодощі, випічка); — Алкоголь, так як завдяки йому вивільняється велика кількість вільних радикалів; — Ковбаси, сосиски, насичені різними консервантами і каррагеном; — М\’ясо, копчене «рідким димом»; — Інші неякісні продукти, які містять стероїди і консерванти.

Що корисно при артрозі. Хоча в списку не рекомендованих продуктів переважають м\’ясні, не варто думати, що потрібно зовсім виключити м\’ясо. А деякі страви з нього просто необхідні. Так, холодець (і інші желеподібні страви) — дуже корисна їжа для суглобів. Серед овочів дуже корисні при артрозі квасоля, горох та інші види бобових, в них багато тіаміну і вітаміну В9.

Картопля (особливо печена), багатий тіаміном і піридоксин. Капуста і листя зелені — джерела фолієвої кислоти. Не менш корисними будуть зернові культури і хліб грубого помелу. Банани, волоські горіхи, фундук — джерела вітаміну В6. В цілому говорячи про артроз, головне — привести свій раціон
відповідно до основних принципів здорового харчування для всіх людей.

Це: — намагатися їсти частіше, але невеликими порціями; — Не вечеряти перед сном; — Вживати більше води; — Стежити за тим, щоб їжа була багата всіма потрібними вітамінами і мінералами. Дотримання
цих простих рекомендацій сприятиме зменшенню навантаження на суглоби,
шляхом зниження ваги, а також поліпшить їх стан і самопочуття організму в
цілому.