УЗД судин

Захворювання судинної системи вважаються найбільш небезпечними патологіями, адже вони є лідерами серед причин раптової смертності. Для дослідження стану кровоносних судин застосовується високоінформативний і безпечний метод діагностики — УЗД. На відміну від звичайного УЗД при дослідженні судин використовуються спеціальні апарати з ефектом Допплера, які дозволяють оцінити не тільки стан судини, але і характер кровотоку.

У процесі дослідження проводиться діагностика розмірів судини, його форми, звивистості, стану стінок, наявність різних новоутворень і інші особливості. Це дає лікареві розгорнуту клінічну картину наявних патологій і допомагає вибрати найбільш оптимальний і ефективний спосіб лікування. Крім діагностики під контролем ультразвуку виконується великий спектр лікувальних процедур на артеріальних і венозних судинах. Детально тут https://rodyna-medical.com.ua/project/uzd-sudyn-u-lvovi/.

УЗД судин
Young woman doing neck ultrasound examination at hospital

Як проводиться УЗД кровоносних судин?

В основі принципу дії апарату є ефект відбиття звукових хвиль, завдяки яким лікар може отримати візуальне зображення внутрішніх порожнин організму. Для дослідження судин застосовуються УЗД апарати з ефектом Допплера, завдяки яким можна побачити рух крові в посудині. Лікар може визначити швидкість і напрямок кровотоку, наповненість судини, рівень кровопостачання тканин і інші показники системи кровообігу.

Спеціальна підготовка потрібна тільки перед процедурою УЗД судин черевної порожнини. Протягом 3 днів необхідно дотримуватися спеціальної дієти, яка зменшує газоутворення в кишечнику і приймати сорбенти. Перед обстеженням потрібно прийняти душ, не можна використовувати лікувальні креми та мазі на місця обстеження. Напередодні не можна вживати алкоголь, енергетичні напої, міцний чай і каву, а також палити. За погодженням з лікуючим лікарем бажано скасувати судинні препарати.

УЗД судин

Види дослідження судин:

  1. Ультразвукова доплерографія (УЗДГ). Дослідження дозволяє отримати двомірне зображення досліджуваних судин.
  2. Ультразвукове дуплексне сканування (УЗДС). У процесі дослідження оцінюється стан судин і характер кровотоку.
  3. Які вени і артерії досліджуються за допомогою ультразвуку?
  4. УЗДГ судин шиї, головного мозку, очей.
  5. Ультразвукова діагностика вен і артерій нижніх і верхніх кінцівок.
  6. УЗДС судин малого таза, черевної порожнини та нирок.
  7. Ультразвукове дослідження судин серця.
  8. Дуплексне сканування ембріона.
  9. УЗДС / УЗДГ пеніса, мошонки.

В процесі ультразвукового обстеження лікар може виявити великий спектр судинних патологій — аневризму аорти або інших посудин, варикозну хворобу, флебіт і тромбофлебіт, діссекцію і оклюзію судин, атеросклероз і ін.