Корисні властивості олії кмину

Чорний кмин — це трав'яниста рослина сімейства Лютикова, що виростає в південних регіонах Європи і Азії. Також він відомий під такими назвами, як Чорнушка посівна, Калінджі, Сейдалі або Седана. Детально тут https://alsaha.com.ua/uk/shop/oliya-kminu/.

Масло чорного кмину виробляють з насіння цієї рослини, як правило, за допомогою тіскового преса. Простіше кажучи, з насіння вичавлюють масло і видаляють м'якоть. Це ефірне масло і насіння популярні в багатьох напрямках традиційної медицини: від індійської аюрведи до ісламської тіббу-е-Набаві або «медицини пророків». Секрет терапевтичної ефективності масла чорного кмину може полягати в арсеналі фітохімічних сполук, що містяться в даному рослині. До числа цих природних сполук відноситься:

  1. Тімохінон, що володіє антиоксидантними і протизапальними властивостями.
  2. Тімогідрохінон, який природним чином стримує ацетилхолінестеразою — фермент, який розщеплює певні нейромедіатори. Лікарі використовують лікарський препарат ацетилхолінестерази для лікування неврологічних захворювань, а вчені досліджують тімогідрохінон, як потенційну натуральну альтернативу.

Користь масла чорного кмину

Властивості масла чорного кмину роблять його прекрасним натуральним лікувальним засобом. Сфера застосування масла чорного кмину величезна: від зниження ваги до підтримки здоров'я легенів і зміцнення імунної системи.

Сприяє зниженню ваги

Масло чорного кмину активно набирає популярність в якості добавки для схуднення. Проведений у 2018 році огляд досліджень показав, що це масло сприяє помірного зниження ваги, а також зменшення індексу маси тіла (ІМТ) і об'єму талії. Традиційно насіння цієї рослини використовують для стимулювання апетиту, однак попередні дослідження показали, що, незважаючи на це, чорний кмин також допомагає і при схудненні.

Зменшує почервоніння і набряки

Масло чорного кмину допомагає зменшувати запалення, набряклість і роздратування, особливо в суглобах. Огляд досліджень на тваринах і клінічних досліджень показав, що ця добавка може допомагати при лікуванні аутоімунних захворювань. Наприклад, в одному дослідженні втирання масла чорного кмину в шкіру призвело до зменшення набряклості в області суглобів у пацієнтів з ревматоїдним артритом — аутоімунним захворюванням, що викликає дискомфорт в суглобах.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *