Як відремонтувати та настроїти ноутбук?

Технологічний прогрес невпинно рухається вперед. Щоб встигнути за його швидкістю, сучасним людям необхідно рухатися в ногу з часом, а іноді випереджаючи його хоча б на крок.

Персональні комп\’ютери стали незамінною річчю не тільки на роботі, але і вдома. Однак ПК мають один суттєвий недолік — вони стаціонарні. Виходячи з цього, все частіше для особистого користування люди купують ноутбуки. Вони компактні, його можна легко переносити не тільки з кімнати в кімнату, але і брати з собою на роботу, в поїздку, в будь-яке місце, де вам може знадобитися його застосування.

Як відремонтувати та настроїти ноутбук?

Люди, які не прив\’язані до офісного життя, не уявляють себе без ноутбука. Завдяки йому завжди можна бути в курсі свіжих новин, подивитися улюблений фільм в поїзді або послухати музику. Для максимального використання всіх можливостей портативного комп\’ютера в них є мережа WI-FI, яка дозволяє здійснювати доступ в інтернет. Так само для цієї мети можна використовувати модеми.

Читати також:
Як зробити підставку під ноутбук з охолодженням?
Як зробити, щоб ноутбук не перегрівався. Заміна термопасти

Рано чи пізно вся техніка ламається або дає деякий збій. З ноутбуками відбувається те ж саме. Причин для цього достатньо. Це може бути як неправильна експлуатація, так і установка програмного забезпечення, не призначеного для них.

Якщо ви помітили будь-які, навіть не суттєві, збої в роботі ноутбука, найкраще вдатися до допомоги професіоналів. Звісно, бажано не затягувати, а усунути неполадку якомога раніше. У подальшому це може не тільки врятувати ваше техніку, але і продовжити її термін експлуатації.

Причинами для звернення до сервісного центру можуть бути:

• Тривалий процес запуску операційної системи.
• Система повідомляє про всілякі помилки.
• Сильне нагрівання процесора.
• Синій екран (в цьому випадку зволікати більше не можна).

Налаштування ноутбука своїми руками

Перш ніж почати використання щойно купленої техніки, її належить налаштувати. Можливо, ви придбали ноутбук з уже встановленою операційною системою і драйверами, але вона вам не підходить і ви хотіли б замінити її. Тут також можна вдатися до допомоги професіоналів, але можна виконати все налаштування ноутбука самостійно. Для цього вам не потрібно володіти особливими знаннями.
Все що вам потрібно це встановити операційну систему на ноутбук:

Диск з операційною системою, з якого проходитиме установка.

Пакет драйверів (вони або йдуть в комплекті з ноутбуком, або можна скачати їх з всесвітньої мережі, після установки операційної системи).

Встановлення операційної системи Windows на ноутбук

1. Підготовка та очищення жорсткого диска (якщо він не був порожнім, слід скопіювати всі дані, що знаходяться на ньому на диск або флешку).

2. Диск, на якому знаходяться драйвера, повинен бути під рукою. Якщо його немає, то запуститься скачування з інтернету.

3. Найголовніше, на чому стопоряться люди, вперше встановлюючи систему — це метод завантаження ноутбука. У нашому випадку необхідно зробити так, щоб встановлення йшло з диску. Процедура виконується досить просто, головне бути уважним.

Увійти в меню BIOS можна тільки в момент безпосереднього завантаження ноутбука. Для цього потрібно безперервно натискати клавішу F2 або DEL (залежно від моделі, дивитись інструкцію). Постійне коротке натискання дозволить вам не пропустити потрібний момент, і ви потрапите в меню. Управління в цьому меню виконується стрілочками на клавіатурі, миша ще не активна. Вибираємо опцію BOOT, в якій вибираємо завантаження з CD / DVD. Щоб зберегти зміни досить натиснути клавішу F10. Щоб перемістити пункт CD-ROM в самий верх використовуйте клавіші «+» і «-». Тепер під час завантаження ноутбук запропонувати натиснути будь-яку клавішу (напис буде англійською мовою) для старту установки з диска.

Як відремонтувати та настроїти ноутбук?

4. Наступним кроком буде розбивка жорсткого диска на розділи. Це потрібно для того, щоб частина диска йшла під операційну систему (близько 100 гігабайт), інше можна залишити для особистого користування. Таким чином, створюється два локальні диска «С» і «D». Далі можна починати установку операційної системи на диск «С». Коли диск визначений, потрібно вибрати розділ: «Форматувати в системі NTFS».

5. У процесі встановлення, коли копіювання файлів завершено, програма пропонує ввести серійний код продукту. Він зазначений на коробці з диском.

6. Коли установка завершена, ноутбук запропонує встановити ім\’я і пароль для облікового запису користувача.

7. Завершальний етап — встановлення повного пакету драйверів під ваш ноутбук. Якщо у вас немає інсталяційного диска. Вам доведеться витратити час на пошуки необхідних програм в інтернеті. Цим пунктом не можна нехтувати, бо це може призвести до збою роботи ноутбука. Деякі сервіси будуть працювати некоректно, можливо буде відсутній звук.