Охоронні ПКП: типи, функції, переваги

Охоронні ПКП: типи, функції, переваги

Сучасні охоронні системи представляють собою складні та високотехнологічні комплекси, які забезпечують безпеку об’єктів різного призначення. Ключовим елементом будь-якої такої системи є охоронний приймально-контрольний прилад (ПКП). Саме він виконує функції управління та моніторингу всіх датчиків і пристроїв, встановлених на об’єкті. На сайті Onlink.com.ua/okhoronni-pkp/ можна знайти гідний вибір охоронних сигналізацій, які відповідають різним потребам і бюджетам. Давайте розберемося в типах, функціях та перевагах охоронних ПКП, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Основні функції охоронних ПКП

Охоронні ПКП виконують кілька ключових функцій, які роблять їх незамінними в системі безпеки:

 • Прийом та обробка сигналів: ПКП приймає сигнали від різних датчиків, встановлених на об’єкті, таких як датчики руху, відкриття/закриття дверей і вікон, розбиття скла, диму, витоку газу тощо.
 • Аналіз сигналів: Отримані сигнали аналізуються для визначення тривожної події.
 • Формування тривожних повідомлень: При виявленні тривоги ПКП формує повідомлення та передає їх на пульт охорони, диспетчерську або мобільний пристрій користувача.
 • Управління виконавчими пристроями: ПКП управляє сиренами, стробоскопами, замками, електроприводами та іншими виконавчими пристроями.
 • Програмування та управління системою: ПКП дозволяє програмувати та управляти всією системою охоронної сигналізації.

Типи охоронних ПКП

Існує кілька типів охоронних ПКП, кожен з яких має свої особливості та переваги:

Провідні ПКП

Провідні системи використовують кабельне підключення датчиків та інших пристроїв. Вони зазвичай дешевші у плані самих пристроїв, але їх установка може вимагати значних трудозатрат, особливо якщо об’єкт уже побудований і потребує прокладання кабелів. Провідні ПКП часто використовуються на великих підприємствах, де надійність і стабільність зв’язку мають першорядне значення.

Безпровідні ПКП

Безпровідні системи забезпечують зв’язок між ПКП і датчиками за радіоканалом. Вони легко встановлюються і підходять для об’єктів, де прокладання кабелів неможливе або небажане. Такі системи зручні для житлових будинків і малих офісів. Проте безпровідні системи можуть бути більш уразливими до радіоперешкод і потребують регулярної заміни батарей у датчиках.

Адресно-аналогові ПКП

Адресно-аналогові системи дозволяють кожному датчику мати свою унікальну адресу. Це дозволяє точно визначити місце спрацювання тривоги та забезпечити високу точність моніторингу. Такі системи підходять для великих і складних об’єктів, де важливо точне визначення місця інциденту.

Неадресні ПКП

Неадресні системи не дозволяють ідентифікувати конкретне місце спрацювання датчика, що може бути менш зручним для великих об’єктів. Проте вони часто простіші та дешевші в установці та експлуатації, що робить їх підходящими для невеликих об’єктів і житлових будинків.

Вибір типу ПКП

Вибір типу ПКП залежить від кількох факторів:

 • Розмір і тип об’єкта: Для житлового будинку підійде простий неадресний ПКП, а для великого підприємства знадобиться більш складна адресно-аналогова система.
 • Бюджет: Провідні системи зазвичай дешевші за безпровідні, але їх монтаж може бути більш трудомістким.
 • Технічні характеристики: Враховуйте кількість підключених датчиків, тип зв’язку, наявність додаткових функцій (наприклад, управління відеоспостереженням).

Додаткові функції охоронних ПКП

Окрім основних функцій, охоронні ПКП можуть виконувати ряд додаткових завдань, розширюючи їх можливості та підвищуючи рівень безпеки:

 • Сповіщення про пожежу: Сучасні ПКП можуть бути інтегровані з пожежною сигналізацією, забезпечуючи раннє виявлення загорянь.
 • Контроль доступу: ПКП можуть управляти системами контролю доступу, обмежуючи доступ на об’єкт для неавторизованих осіб.
 • Інтеграція з розумним будинком: Деякі ПКП можуть бути інтегровані з системами розумного будинку, дозволяючи управляти освітленням, опаленням, кондиціонуванням та іншими пристроями, створюючи додаткові зручності для користувачів.

Приклади популярних моделей

 • AX PRO від Hikvision: Безпровідна система з широким спектром функцій, включаючи відеоспостереження та інтеграцію з розумним будинком.
 • Dahua: Пропонує як провідні, так і безпровідні рішення, відомі своєю надійністю та простотою в установці.
 • Ezviz: Продукція орієнтована на приватних користувачів, відрізняючись легкістю встановлення та використання.
 • Pyronix: Комбінує передові технології з простотою використання, пропонуючи як провідні, так і безпровідні системи.
 • Smart Security Home Kit: Ідеальний для домашніх користувачів, забезпечує високий рівень безпеки та простоту інтеграції з іншими розумними пристроями.
 • Tiras: Відомий своїми професійними системами для великих об’єктів, пропонуючи високу надійність та широкий функціонал.

Спокій безцінний: інвестуйте в охоронний ПКП

В сучасних умовах безпека об’єкта — будь то дім, офіс чи підприємство — має першорядне значення. Охоронний ПКП є серцем будь-якої системи безпеки, забезпечуючи надійний моніторинг і оперативне реагування на будь-які загрози. Незалежно від ваших потреб і бюджету, вибір відповідного ПКП допоможе вам захистити майно і забезпечити спокій собі та своїм близьким. Інвестуйте в надійні охоронні системи і будьте впевнені в безпеці вашого об’єкта.