Шукаєте розвиваючі іграшки? Насамперед, варто купити пазли

Як пазли допомагають розвитку дітей. Як вибрати пазл для дитини?

Пазл для малюка не лише дуже цікава, а й дуже корисна гра. Про купівлю пазлів для дітей батьки починають замислюватися зазвичай вже у віці від 1,5 років і це правильно, адже вони бувають різними та підходять на різний вік.

Головний принцип у тому, що чим молодше ваше маля, тим менше деталей має бути в пазлі і тим простіше повинен бути тип кріплення деталей.

Для дитини 1,5-2 років ідеальним варіантом стануть пазли дитячі із 2-3 частин. Зазвичай вони виготовлені за принципом розрізаної картинки. Дуже добре, якщо такі пазли будуть із щільного картони, дерева або іншого матеріалу, який дитині буде зручно взяти в руки.

Шукаєте розвиваючі іграшки? Насамперед, варто купити пазли

Для малюка 2-3 років підійдуть пазли з 4-6 деталей. Кріплення так само можуть бути складнішими, але можливо вам доведеться допомагати малюкові. У цьому немає нічого поганого, особливо спочатку спілкування дитини з новою грою.

Дітям віком 3-4 роки вже цілком можна збирати пазл із 6-12 деталей. Якщо дитина має досвід гри з пазлами, то число деталей може бути до 20 штук. Кріплення може бути стандартним.

Діти 4-6 років можуть збирати пазли із 20-40 деталей. Крім цього ви можете також ускладнити малюнок на пазлах.

У 6-8 років дитина легко може збирати пазли з кількістю деталей 60-80 штук. Звичайно, не йдеться про пазли зі складними малюнками. Найкраще вибрати зображення улюблених мультиплікаційних героїв, тварин.

На складність вибраного пазла також впливають деякі аспекти. Наприклад, тип кріплення пазлів один до одного. Крім цього, якщо ваша дитина ніколи не збирала пазли раніше, то найкраще придбати ті, які потрібно збирати на полі з готовим малюнком. Вони відмінно підійдуть для перших занять із найменшими дітками. Та й обмежене поле для складання пазла так само істотно спрощує дитині завдання.

Для дітей віком 1,5-4 роки краще вибирати малюнок на пазлах у вигляді добре знайомих предметів та героїв. Якщо малюк спочатку не знатиме, як виглядає той чи інший предмет, то навряд чи він зможе зрозуміти, як зібрати картинку, на якій він зображений частинами. Крім цього для перших занять спеціально розташовуйте деталі гри саме так, як вони розташовані в готовому вигляді на картинці, щоб дитині не доводилося їх перевертати.

Шукаєте розвиваючі іграшки? Насамперед, варто купити пазли

Пазл — це не тільки захоплююча гра для дітей та дорослих, а й величезна користь щодо розвитку дитини. Він чудово розвиває дрібну моторику та малюка. А як ми знаємо, дрібна моторика впливає на розвиток мови.

Крім цього, пазл допоможе натренувати посидючість у дуже активних дітей. Для дітей, які звикли до активних ігор найкраще вибрати для початку легші пазли, нехай навіть вони будуть за віком.

Якщо ви помічали, що дитина погано запам’ятовує інформацію, то тут пазл прийде вам на допомогу. Він чудово тренує пам’ять у малюка. Збираючи пазл, дитина вчиться запам’ятовувати картинку і весь час утримувати образ у пам’яті, а значить розвиває фантазію, а ось уже фантазія безпосередньо пов’язана і з пам’яттю.

Допомога пазлів у розвитку дітей дуже складно переоцінити. Із цими іграми виросло вже не одне покоління людей. У нашому магазині ви знайдете величезний асортимент найцікавіших пазлів для дітей будь-якого віку.

Якщо ви вже пройшли період складання пазлів та шукайте нові цікаві конструктори для свого малюка, вам варто звернути увагу на конструктори LEGO. Конструктори легко можна купувати дитині від 5 років, але з обережністю, деталі конструктора мають дрібні розміри і діти часом можуть їх з’їдати.