Як виховати дитину з аутизмом?

Доведеться довго чекати

Запишіться в лист очікування (якщо ви зможете швидко приїхати при несподіваній появі вільних місць), запитайте адміністратора, чи потрібно вам дзвонити, щоб відзначитися в списку, і зробіть все можливе, щоб викинути прийом з голови. Чим швидше ви зможете прийняти, що не можете вплинути на очікування, тим спокійнішим ви будете.

Як виховати дитину з аутизмом?

Ви сумуватимете через діагноз

Навіть якщо ваша дитина демонструвала всі можливі ознаки аутизму, ви можете втратити голову, дізнавшись офіційний діагноз. Почуватися розчавленим у такій ситуації нормально. Дозвольте собі відчувати гнів і розгубленість, дозвольте собі сумувати над вашими мріями про те, якою могла б стати ваша дитина. Не важливо, чи потребуєте ви, щоб навколо були члени сім'ї та друзі, які будуть підтримувати вас, або ви хочете впоратися з усім самостійно, дозвольте собі пожуритися. А потім, коли цей час скінчиться, зосередьтеся на майбутньому і не озирайтесь назад.

Мине час, перш ніж ви зможете говорити про це

Спочатку після того, як у вашої дитини було діагностовано РАС, ви можете не відчувати жодного бажання обговорювати це. Але чим частіше ви пробуватимете говорити про це, тим легше вам буде, і ви навчитеся повідомляти про діагноз у такій формі, в якій це буде вам комфортно. Якось я познайомилася з мамою, яка носила з собою візитки з написом «У моєї дитини аутизм», з позитивним гаслом та засланням. Якщо її 5-річна дитина на дитячому майданчику якось незграбно взаємодіяла з іншими дітьми, вона вручала цю візитку батькам, щоб не пускатись у пояснення щодо поведінки сина. Коли ви почнете ділитися своєю історією, здивуйтеся, як багато сімей так чи інакше пов'язані з аутизмом. Спілкуйтеся з іншими мамами дітей із розладом аутичного спектру.

Як виховати дитину з аутизмом?

Ви станете майстром планування

Один із найбільших шматочків пазла під назвою «аутизм» — це вміння працювати над проблемою до того, як вона відбувається.