Як виховати дитину з аутизмом?

Доведеться довго чекати

Запишіться в лист очікування (якщо ви зможете швидко приїхати при несподіваній появі вільних місць), запитайте адміністратора, чи потрібно вам дзвонити, щоб відзначитися в списку, і зробіть все можливе, щоб викинути прийом з голови. Чим швидше ви зможете прийняти, що не можете вплинути на очікування, тим спокійнішим ви будете.

Ви сумуватимете через діагноз

Навіть якщо ваша дитина демонструвала всі можливі ознаки аутизму, ви можете втратити голову, дізнавшись офіційний діагноз. Почуватися розчавленим у такій ситуації нормально. Дозвольте собі відчувати гнів і розгубленість, дозвольте собі сумувати над вашими мріями про те, якою могла б стати ваша дитина. Не важливо, чи потребуєте ви, щоб навколо були члени сім'ї та друзі, які будуть підтримувати вас, або ви хочете впоратися з усім самостійно, дозвольте собі пожуритися. А потім, коли цей час скінчиться, зосередьтеся на майбутньому і не озирайтесь назад.

Мине час, перш ніж ви зможете говорити про це

Спочатку після того, як у вашої дитини було діагностовано РАС, ви можете не відчувати жодного бажання обговорювати це. Але чим частіше ви пробуватимете говорити про це, тим легше вам буде, і ви навчитеся повідомляти про діагноз у такій формі, в якій це буде вам комфортно. Якось я познайомилася з мамою, яка носила з собою візитки з написом «У моєї дитини аутизм», з позитивним гаслом та засланням. Якщо її 5-річна дитина на дитячому майданчику якось незграбно взаємодіяла з іншими дітьми, вона вручала цю візитку батькам, щоб не пускатись у пояснення щодо поведінки сина. Коли ви почнете ділитися своєю історією, здивуйтеся, як багато сімей так чи інакше пов'язані з аутизмом. Спілкуйтеся з іншими мамами дітей із розладом аутичного спектру.

Ви станете майстром планування

Один із найбільших шматочків пазла під назвою «аутизм» — це вміння працювати над проблемою до того, як вона відбувається.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *