Як правильно купити перші кросівки дитині

Правильно підібране взуття для дитини — основа його здорових ніжок. У батьків часто виникають питання, коли купувати першу дитячу взуття і як  обрати найкраще.

1. Купуйте взуття тільки коли дитина вже зробила перші кроки.
Поки ваша дитина ще не почала ходити, не варто прив'язувати його ніжки до туфель або носків з жорсткою підошвою. Таким чином ви можете перешкодити його правильному розвитку — дитина не зможе ногами досліджувати навколишнє середовище і землю. Але, коли він починає робити свої перші кроки, переконайтеся, що він завжди переміщається по твердих поверхнях в зручному взутті з достатньою амортизацією. Босоніж корисно ходити, але тільки по піску або траві — тоді ступня працює в трьох вимірах, а коліна і суглоби не мають зайвого навантаження.

Як правильно купити перші кросівки дитині

2. Інвестуйте в нове взуття.
Ми знаємо, що успадкувавши взуття від старших братів і сестер, ви можете заощадити трохи грошей, але, на жаль, це може погано позначитися на ногах молодшу дитину. Кожна дитина ходить по-своєму, тому його взуття формується певним чином. Передача взуття дитині з дефектом стопи може викликати такий же дефект в іншого малюка. Тому найкраще обирати кросівки для кожного малюка окремо.https://marathon.ua/uk/children/detskaya-obuv/detskiye-krossovki/

3. Перед тим, як піти в магазин, виміряйте ніжки дитини.
Не купуйте дитяче взуття «на око». Будинки виміряйте довжину і ширину стопи вашої дитини, потім додайте 5-10 міліметрів. Такий запас дозволить стопі при ходьбі рухатися природно. Завжди ходите за покупками удвох — дитина повинна приміряти взуття і пройти кілька кроків по магазину, щоб переконатися, що вони йому дійсно підходять. Не забудьте дізнатися, чи потрібні вашій дитині індивідуальні ортопедичні устілки. 

4. Звертайте увагу на якість взуття, а не тільки на ціну чи бренд.
У дитячого взуття повинен бути жорстка п'ятка трохи вище щиколотки. Це забезпечить хорошу стабілізацію і підтримає правильне положення. Додатково велику увагу приділіть підошві. Вона повинна бути досить м'якою, щоб можна було легко зігнути трьома пальцями. Також пам'ятайте, що пальцям ніг має бути комфортно — інакше взуття буде тиснути на пальці дитини. Крім того, зверніть увагу на застібки. Липучки або шнурки повинні добре затягувати матеріал в середній частині стопи і відкриватися далеко до пальців ніг. Якщо вони занадто жорсткі, вони не дозволять ступні згинатися вгору. І останнє — це матеріал: він повинен бути повітропроникним, оскільки дитячі ніжки схильні до поту.

Як правильно купити перші кросівки дитині

5. Регулярно перевіряйте розмір стопи вашої дитини.
Малюкам найкраще вимірювати ступні кожні кілька тижнів, а дітям у віці від 3 до 6 років — раз в 3 місяці. Надзвичайно важливо контролювати розмір, так як занадто маленьке взуття може призвести до неправильної постави і додаткогово навантаження на суглоби.