Перевага сонячних батарей

Найчастіше власники будинків звертають увагу на сонячні панелі в одному з трьох випадків:

  • немає електрики зовсім;
  • часті перебої з подачею електрики або його відсутність протягом кількох днів;
  • бажання економити на електроенергії.

Кожен випадок розглядається окремо і розрахунок доцільності установки панелей також індивідуальний. А якщо вас цікавлять сонячні батареї, переходите на сайт HTTPS://prel.prom.ua/.

ПП Правильне електроживлення

Відсутність електрики

Без наявності централізованої лінії електроживлення електрику вчинити не може. Для того щоб її прокласти потрібно неабияк витратитися, але і сонячна батарея коштує не дешево. Виходячи з цього, потрібно добре прорахувати обидва варіанти і вирішити, який з них вигідніше. У розрахунках враховують два важливі критерії: максимальне споживання вдома і добова кількість електрічества.Последняя цифра визначає, скільки електрики треба отримувати з батарей.

Для прикладу розрахуємо кількість електроенергії для невеликого будинку:

  • робота холодильника — в середньому 100 ват на годину. За добу виходить 2400 ват;
  • робота лампочок — 100 ват на годину. При роботі 6-7 годин на добу (в залежності від сезону) добове споживання становить 600 ват;
  • робота телевізора — 100 ват на годину. При роботі 5-6 годин на добу виходить 600 ват.

У сумі виходить витрата електроенергії 3600 ват на добу. Сюди не включалися дрібні побутові потреби, такі як зарядка гаджетів, включені комп’ютер, кухонна техніка та ін.

Скориставшись онлайн-калькулятором, обчислюємо споживання електрики для нормального життя. У графу «середнє навантаження» вписуємо цифру 4, далі вибираємо регіон і дивимося на графік вироблення і споживання. Виходячи з побаченого, можна зрозуміти, скільки сонячних батарей повністю перекриє потребу в електриці. Взимку споживання електроенергії збільшується і це потрібно враховувати в розрахунках.

Часті перебої з електрикою

Сонячні батареї можуть виручити і в тому випадку, коли електрику проведено, але подається з постійними перебоями. Однак їх використання при відключенні енергії до трьох годин не завжди доцільно. Вам потрібно буде витратитися на батареї, кабелю, супутні елементи. Інша справа, коли подача припиняється на кілька днів. Тоді панелі зможуть підживити ваш будинок на цей період.

Економія на електроенергії

Щоб зменшити показання лічильника, можна розглянути варіант з гібридним використанням електрики. У продажу є інвертори, які можуть змішувати електрику від сонячних батарей з централізованим. Подібні системи не сильно, але економлять витрату електроенергії, приблизно до 7500 тис. Руб. на рік. Окупність сонячних батарей в такому випадку становить 45 років, при терміні служби однієї панелі — 25 років. Як бачите, економія виходить сумнівна. Однак тут є і свої переваги. Наприклад, ваш будинок не буде знеструмлено, якщо відключать електрику.

Зважуючи всі «за» і «проти» при розрахунку окупності сонячних батарей, не забудьте про такі нюанси, як географічна прихильність вашого регіону проживання, довжина світлового дня і погодні умови.