У чому різниця між мопедом і мотоциклом?

Мопеди, мотоцикли, скутери… Не завжди легко побачити різницю між усіма цими двоколісними транспортними засобами. Між потужністю, максимальною швидкістю, кВт… Не завжди легко зорієнтуватися! Якщо ви задумалися про те, щоб купити мопед або ж мотоцикл, ви повинні знати про різницю між ними. Які помітні відмінності між мопедом і мотоциклом? Якщо ви хочете дізнатися більше про це, ви прийшли в потрібне місце. Тут є все, що вам потрібно знати про мопеди та мотоцикли, і, зокрема, що відрізняє ці дві категорії.

Чим відрізняється мопед від мотоцикла?

Хочете знати, чому ми говоримо про мопеди та чому ми говоримо про мотоцикли? Ось елементи, які відрізняють мопед від мотоцикла!

  • Мопед — це двоколісний або триколісний автомобіль із невеликим об’ємом двигуна, що не перевищує 50 см³. Мопеди поділяються на три категорії: 50-кубові коробки передач, 50-кубові автомати та скутери з об’ємом циліндрів меншим або рівним 50 куб.см. Вам не потрібні права, щоб керувати ним. Проте, ви повинні мати водійські права AM (учень мотоцикла).
  • Мотоцикл або мотобайк — це більший двоколісний транспортний засіб, швидкість якого перевищує швидкість мопеда (50 км/год). Водіння мотоцикла вимагає проходження ліцензії А1, якщо його потужність не перевищує 11 кВт, і проходження ліцензії А2 для тих, потужність яких не перевищує 35 кВт. Мотоцикл залишається мотоциклом, навіть якщо до нього причеплений причіп! Таким чином, до мотоцикла можна прикріпити коляску.

У великому сімействі двоколісних транспортних засобів можна також згадати мотоцикли GT і туристичні мотоцикли, спортивні мотоцикли, тріальні мотоцикли або родстери в контексті конкретного використання, такого як змагання.

Яких запобіжних заходів слід дотримуватися під час водіння мопеда або мотоцикла?

Щоб керувати мопедом або мотоциклом, важливо дотримуватися кількох правил і відповідним чином екіпіруватися. За що? Тому що в цих учасників дорожнього руху доволі висока аварійність. У байкерів немає кузова, щоб захистити себе. Крім того, невеликі розміри мопедів і мотоциклів дають змогу швидко і легко прослизати між іншими транспортними засобами… Але щоб уникнути нещасних випадків, важливо дотримуватися правил дорожнього руху і, зокрема, правил пріоритету, знаків, правил безпеки та бути напоготові. Ось запобіжні заходи:

  • Водій повинен озброїтися, щоб захистити себе. Це захисне обладнання дає змогу обмежити травми в разі ударів або падінь. Перший обов’язковий елемент — шолом, що знижує ризик травм голови при падінні. Рукавички також обов’язкові. Нарешті, захисний одяг, такий як посилена куртка або відповідне взуття, не є обов’язковим, але ці засоби захисту більш ніж рекомендуються.
  • Засоби захисту мають бути в хорошому стані та схвалені. Не може бути й мови про те, щоб носити шолом, який занадто малий, занадто великий або перебуває в поганому стані!
  • Мопед або мотоцикл має бути адаптований, і користувач повинен уміти легко з ним поводитися, він також повинен мати можливість підняти його в разі падіння.
  • Важливо регулярно перевіряти стан автомобіля і стежити за тим, щоб усе працювало, найменші ознаки зносу, найменший ненормальний шум мають викликати реакцію водія. Регулярні перевірки безпеки мають першорядне значення.
  • Дотримуйтесь максимальної швидкості, перевіряйте сліпі зони, дотримуйтесь бічних безпечних відстаней, проявляйте ввічливість з іншими користувачами…

Будьте добрим водієм щодня та зважайте на всіх, хто їде дорогою!