Кнопки в авто, про які не всі водії знають + ВІДЕО

Початківці водії, які нещодавно отримали права, сміливо вливаються в дорожній рух. І якщо правила дорожнього руху в автошколі їх ще більш-менш вчать, то пристрій авто і органи управління вони проходять лише поверхово. Тому коли сідають за кермо власної машини, то незабаром виникає маса питань — що це за кнопочка і що ось це за важіль? Починають терміново шукати і вивчати інструкцію з експлуатації. Добре, якщо знаходять.
 {PAGEBREAK}

Щоб заповнити цю прогалину в системі автоосвіти, ми вирішили скласти невеликий лікнеп, який допоможе дізнатися про призначення деяких важливих кнопочок в сучасній автомашині. Перш ніж читати далі, виконайте невеликий тест. І якщо зможете самі собі відповісти, що означають дані символи, то далі вам читати не обов\’язково — ви і так добре знаєте свою машину. Хоча даний матеріал може стати в нагоді щоб познайомити з ним своїх друзів.
 

Кнопки в авто, про які не всі водії знають + ВІДЕО

Перші два символи позначають вимикач протитуманних фар і задніх ліхтарів. Як виявляється, навіть автовласники з великим стажем не завжди відрізняють їх один від одного. Піктограма, на якій зображене світло спрямоване вниз, відноситься до передніх противотуманок, а та, де світловий потік випромінюється горизонтально, відноситься до задніх ліхтарів. До речі сказати, в більшості сучасних автомобілів включити задні «протитуманні» ліхтарі, не включивши передні, не можна.

Кнопки в авто, про які не всі водії знають + ВІДЕО

У світлий час доби протитуманні фари дозволяється використовувати замість ближнього світла і денних ходових вогнів для позначення транспортного засобу на дорозі. Передні протитуманні фари влаштовані так, що і вдень і вночі засліпити зустрічних водіїв ними складно. А ось задні протитуманні ліхтарі через свою підвищену яскравості можуть легко зліпити водіїв позаду і тому застосовуватися можуть тільки в умовах недостатньої видимості. Пам\’ятайте про це, адже рухатися в пробці позаду автомобіля з включеними задніми протитуманними фарами вкрай неприємно і небезпечно. З невеликої відстані яскравий джерело світла може і засліпити.

Кнопки в авто, про які не всі водії знають + ВІДЕО

Наступна найпоширеніша піктограма є таємницею навіть для досвідчених водіїв.

Кнопки в авто, про які не всі водії знають + ВІДЕО

Існує два загальноприйнятих варіанти позначення цієї кнопки.

Кнопки в авто, про які не всі водії знають + ВІДЕО
{PAGEBREAK}
Кнопки з таким символом включають рециркуляцію повітря в салоні, інакше кажучи, кліматична установка переходить на забір повітря з салону, що дозволяє припинити надходження забортного повітря разом з дорожнім пилом і вихлопними газами. Даний режим дуже корисний, коли, наприклад, перед вашим автомобілем або поруч з ним з\’являється вантажівка яка чадить або дим від пожежі. Рециркуляцію також можна задіяти для більш швидкого охолодження салону кондиціонером або скорочення часу прогріву салону взимку. Однак варто знати, що при включеній рециркуляції скла автомобіля швидко запотівають, так як повітря швидко стає вологим від дихання, а вентиляції немає.

Кнопки в авто, про які не всі водії знають + ВІДЕО

Ще одна клавіша настільки секретна, що її навіть ховають під спеціальну пробку-заглушку. Часто вона розташовується поруч з селектором автоматичної коробки передач. Якщо на вашому авто класичний автомат, то на цій кнопці буде написано Shift lock. І застосовується вона тільки в екстрених ситуаціях для розблокування селектора автомата. Натискаєте на неї — і важіль коробки передач безперешкодно переходить в становище нейтралі. І після цього можна перекотити автомобіль, ну або затягнути на евакуатор.

І наостанок найскладніше і найменш відоме.

Кнопки в авто, про які не всі водії знають + ВІДЕО

Кнопки, що мають ці піктограми, відключають штатну систему охорони і іммобілайзер. Якщо натиснути ту, на якій автомобіль намальований стоїть на ухилі або поруч з гаком, то буде можливо переміщати, наприклад, на евакуаторі, закриту машину, не боячись вночі розбудити сусідів спрацьованою сигналкою. Ще одна кнопка відключає датчики об\’єму, які розташовані на стелі і реагують на рух в салоні.

Знання наступної іконки допоможе вам, якщо ви часто їздите за кермом різних автомобілів і кожен раз, заїжджаючи на заправку, починаєте згадувати: а з якого боку розташований люк бака? Дізнатися це простіше простого — уважно подивіться на покажчик кількості палива, і ви помітите, що на більшості автомобілів поруч з відповідною піктограмою є маленька стрілочка, яка як раз і вказує з якого боку перебуває заправна горловина.

Кнопки в авто, про які не всі водії знають + ВІДЕО