Літня та зимова гума та їх відмінності

Шина, безперечно, є одним з найважливіших елементів будь-якого автомобіля. Це тому, що вона має прямий та безперервний контакт із поверхнею дороги під час руху, тому саме шини визначають зчеплення транспортного засобу та довжину його гальмівного шляху.

Досвідчені водії обирають літні шини континенталь, адже це поєднання найкращої якості із приємною вартістю. Вибравши літню гуму Сontinental, ви забезпечуєте не тільки собі безпеку при пересуваннях, а й своїм пасажирам та іншим учасникам руху.

Таким чином, безпека водіння багато в чому залежить від вибору правильних шин, як з точки зору якості, так і з точки зору розмірів та передбачуваного використання.

Літня та зимова гума та їх відмінності

Коли міняти шини в автомобілі?

Щоб водіння було безпечним та комфортним, варто проводити сезонну заміну шин у потрібний час. Однак наперед встановленої дати, до якої це має бути зроблено, немає. Тому необхідно стежити за погодою та дорожніми умовами, що змінюються, а також перевіряти денну температуру. Граничне значення 7 . Якщо середня температура нижча, то зимова гума буде добрим варіантом. Однак вище за цей рівень рекомендується перейти на літню суміш.

Однак багато залежить від індивідуальних уподобань та стилю водіння, а також від того, в який час ми переміщуємо машину. Адже якщо ми експлуатуємо автомобіль у пізні вечірні та нічні години, коли часто бувають заморозки, не варто поспішати із заміною покришок на літні.

Літня та зимова гума та їх відмінності

На ринку представлені два основні типи шин: літні та зимові. У чому саме різниця між цими двома типами комплектів шин?

Суміш, з якої виготовлені шини, тут відіграє ключову роль.

Основний матеріал тут, звичайно, гума, але у випадку із зимовими шинами до неї додають силікон і кремнезем, а в літніх шинах — сірку. Цей склад суміші робить зимові шини м'якшими, а літні — жорсткішими.

Друга відмінність конструкції літніх та зимових шин – це протектор, тобто верхня частина шини, яка стикається із землею. У той час як протектор літніх шин характеризується гладкою поверхнею і дрібнішими канавками та канавками, тобто прорізами, зимова автогума має більш складну структуру протектора, яка вища і має глибші канавки. Завдяки такій структурі шина краще видаляє вологу, наприклад, зі сльоти. Класифікація та позначення автомобільних шин базуються на відповідності автомобілю та експлуатаційним умовам.

Літня та зимова гума та їх відмінності

Чому така важлива сезонна заміна шин?

Описана структура окремих типів шинних сумішей впливає їх властивості, отже, і поведінка автомобіля у конкретних погодних умовах. Згадана здатність «зимових шин» легше зливати воду знижує ризик занесення та скорочує гальмівний шлях, що значно підвищує безпеку руху по мокрій та слизькій поверхні зі снігом та льодом. Через м'якість цієї суміші вона не підходить для їзди влітку, коли земля дуже гаряча. У таких умовах жорстка тверда суміш забезпечить краще зчеплення.

Пам'ятайте, що неправильно підібрані шини в першу чергу знижують безпеку руху та можуть спричинити аварію, але також створюють більше шуму та можуть навіть сприяти більшій витраті палива. І хоча з юридичного погляду сезонна заміна шин не є обов'язковою, про це варто пам'ятати з міркувань безпеки та економічних міркувань. Також варто зазначити, деякі страхові компанії при виплаті компенсації враховують відповідний вибір шин.