Вибираємо автокрісло: корисні поради

Безпека дитини – понад усе. Особливо важливо подбати про малюка під час поїздок в автомобілі, адже навіть незначна ДТП може спричинити серйозні травми. На допомогу відповідальним батькам приходять дитячі автокрісла. У них можна надійно зафіксувати дитину, що дозволяє уникнути небезпечних наслідків у разі аварії на дорозі, а також за різких, несподіваних маневрів водія.

Також автокрісло рятує від штрафів: восени 2021 року в країні набув чинності закон про обов’язкове використання спецзасобів для перевезення дітей віком до 12 років та (або) зростанням до 145 см. У цій статті розповімо, на що звернути увагу при покупці, щоб захистити малюка на 100%.

Дивимося на тип конструкції

Розрізняють такі види автокрісел:

  • автолюльки мають лише лежаче положення, встановлюються проти перебігу руху та використовуються для транспортування новонароджених (до півроку);
  • класичні автокрісла встановлюються в обидві сторони на сидінні, а положення спинки в них регулюється (сидячи, лежачи, напівлежачи);
  • бустер є одним сидінням автокрісла, без спинки і додаткових елементів, і використовується для перевезення підлітків.

На увагу заслуговують автокрісла-трансформери з розбірною конструкцією, які можна використовувати аж до моменту відмови від спецзасобів.

Визначаємо необхідну групу

Виробники строго класифікують автомобільні крісла за віком та зростанням. Найчастіше зустрічається така градація:

  • 0, 0+ – до 13 кг, до 15 місяців;
  • 1 — до 4 років, вагою 9-18 кг;
  • 2 — до 7 років, вагою 15-25 кг;
  • 3 — від 7 років, вагою від 23 кг.

У жодному разі не можна брати автокрісло «на виріст», або використовувати модель, яка малюкові вже не підходить за вагою та віком. У великому сидінні дитини неможливо правильно зафіксувати, а в тісному вона відчуватиме дискомфорт під час поїздки. Щоб не розоритися на регулярній зміні спецзасобів у міру дорослішання малюка, варто звернути увагу на моделі-трансформери. У них об’єднуються кілька вікових груп, що можливо завдяки функції регулювання висоти спинки, ширини сидіння, а також ременям, що переставляються, технології від’єднання бустера і не тільки.

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *